Pátek, 2 června, 2023
Home Nezařazené Skupina UKIP se postavila za suverenitu Polska proti žalobě Evropské komise

Skupina UKIP se postavila za suverenitu Polska proti žalobě Evropské komise


Strana nezávislosti Spojeného království (UKIP) je nejvíce známá tím, že se staví za to, co vnímá jako britské národní zájmy, zvláště pokud jde o imigraci a Evropskou unii.

by Przemek Skwirczyński 10 Aug 2014, 6:12 AM PDT

Teď ale k UKIP přidružená skupina ‚Přátelé Polska v UKIP‘ přijala kroky, aby projevila, že tuto stranu nezajímá prostě jen britská národní suverenita a ochrana Británie před EU, nýbrž že ty samé principy uplatňuje i na všechny evropské národy.

V otevřeném odpise reprezentantům Evropské komise ve Spojeném království Přátelé Polska v UKIP vynesli otázku žaloby, která byla zahájena proti Polsku Evropskou komisí za to, že si doma vrtá břidlicový plyn.

Minulý týden referoval Euractiv: „Jak zjistil EurActiv, Evropská komise začala s žalobou proti Polsku za to, že upravilo národní zákony tak, aby mohlo vrtat břidlice v hloubkách až 5 000 metrů, aniž by před tím měli vyhodnocený potenciální dopad na životní prostředí.“

Ale Přátelé Polska z UKIP s tím nesouhlasí, odvolávají se na polský národní zájem, polskou suverenitu a na debatu o zlepšení energetické bezpečnosti v situaci kolem Ruska s naléháním, aby ji Evropská komise stáhla.

Podpořte nás nákupem tématického trička na letní sezónu či jiného zboží na eshop.reformy.cz

Celý si ho můžete přečíst níže:

Vedoucí zastupitelství

Paní Jackie Minor

European Commission Representation in the UK

Europe House

32 Smith Square

London SW1P 3EU

Cc: Jeho Excelence Witold Sobków, Velvyslanec Polské republiky u soudu ze St. James

4. srpna, 2014

Vážená vedoucí zastupitelství,

Jsme velice znepokojeni, když se dočítáme, že Evropská komise zahájila žalobu proti Polsku za úpravu svých národních zákonů k vrtání břidlicového plynu v hloubkách, které považuje na nezbytné.

Především je předmětné území polské, a jako takové je tedy na Polsku, aby si upravovalo své zákony tak, jak považuje za vhodné.

Zadruhé, a to je ještě znepokojivější, tato žaloba pro Polsko a Evropskou unii funguje jako překážka zvýšení své nezávislosti na plynu v době, kdy energetická soběstačnost nebyla nikdy důležitější.

Bráněním v pokroku při těžbě polského břidlicového plynu pouze dále podporujete zájmy Ruska, na kterém jsou Polsko i další země v regionu, co se týče jejich potřeb plynu, značně závislé. Prakticky se s tím vnucuje otázka, čím zájmům Evropská komise slouží?

Těšíme se, že se dovíme, jaké je opodstatnění vašich akcí.

Upřímně váš,

Przemek Skwirczynski, předseda – Přátelé Polska v UKIP

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj:
www.breitbart.com

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Tři nové dohody Číny, Ruska, Íránu a Iráku potvrzují nový řád ropných trhů

Moskva 18. května jen s Íránem podepsala 10 nových smluv o spolupráci v ropném sektoru. Čína počkala jen,...

Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají

Podle nového průzkumu má AfD stále prostor k růstu. Strana Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech stále roste výše, když už...

Slovenští úředníci prosí Brusel, aby intervenoval do nadcházejících voleb a bránil zvolení Fica

Podle vůdce strany Směr Roberta Fica suita úředníků a nezizkovkářů vyzvala činitele EU a NATO, aby v září pomohli zabránit vítězství jeho strany.

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
6
0
Would love your thoughts, please comment.x