Pondělí, 30 ledna, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace 425 ilegálních migrantů se vylodilo v přístavu na Maltě po hrozbách, že...

425 ilegálních migrantů se vylodilo v přístavu na Maltě po hrozbách, že své plavidlo vyhodí do povětří

Celkem 425 ilegálních migrantů na palubě čtyř turistických člunů v sobotu dostalo povolení k vylodění v maltézském přístavu, když předtím pohrozili, že jedno z těchto plavidel vyhodí do povětří, uvedla vláda.

Podle prohlášení vydaného v sobotu maltskou vládou bylo rozhodnutí povolit migrantům vylodění učiněno, protože se podmínky na palubách plavidel značně zhoršovaly v důsledku „rozbrojů“, hlásí Malta Today.

Dnes ministerský předseda Robert Abela uvedl, že rozhodnutí bylo přijato poté, co migranti na palubě plavidla náležejícího Captain Morgan jménem Europa II ukradli z kuchyně nože a hrozili vyhodit do povětří plynové nádrže lodi.

„Až do sobotního rána jsme vůbec neměli v úmyslu těmto plavidlům povolit zakotvení, ale situace se eskalovala. Bezpečnostní síly nám řekly, že někteří migranti se vlámali do kuchyně a ukradli nože. Vyhrožovali posádce a tvrdili, že zapálí plynové nádrže,“ řekl Abela maltským médiím.

„Přijali jsme těžké rozhodnutí. Nejjednodušší by bylo poslat na palubu armádu, převzít ji a situaci tam vyřešit. Nechtěl jsem ale riskovat lidské životy,“ pokračoval Abela.

„Rovněž jsme si uvědomovali, že někteří z těch lidí byli na moři přes 40 dnů. Bylo naší povinností je zachránit a poskytnout jim základní potřeby. Člověk přeci nevydrží 40 dnů ani při luxusní plavbě.“

Abela naléhal na Evropskou unii, aby projevila solidaritu a nově příchozí migranty okamžitě redistribuovala mezi země bloku.

„EU nám řekla, že nám budou moci pomoci, jedině, až znovu otevřeme své přístavy. Teď se z toho už nelze nijak vymlouvat. EU musí jednat. Očekávám, že od pondělka dostane koncept přerozdělování hmatatelnou podobu,“ řekl Abela.

K boji proti nekonečnému přílivu ilegálních migrantů, kteří se dostávají k Maltě, podepsal 28. května Abela smlouvu s libyjským prezidentem Fayezem al-Sarrajem, která umožní společnou koordinaci jednotek v metropolích obou zemí.

Tato centra „poskytnou nezbytnou podporu týkající se boje s ilegální imigrací v Libyi a ve středomořském regionu.“

By Arthur Lyons 7 June 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/06/425-illegal-migrants-disembark-at-maltese-port-after-threatening-to-blow-up-vessel/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

‚Nejsme ve válce s nikým,‘ odmítá Maďarsko německé tvrzení, že Evropa je ve válce s Ruskem

Péter Szijjártó reaguje na nedávné prohlášení německé ministryně zahraničí, v němž tvrdila, že Evropa je ve válce s Ruskem. Náhledový obrázek:...

Čína vede s USA válku státních dluhů

Hegemonie US dolaru je už dávno standardem globálního finančního a ekonomického systému. Ale vývoj v posledních letech a měsících (týdnech a událostech) poukazuje,...

Šest metrik z block-chainů ukazuje, že Bitcoin nabízí generační příležitost k nákupům

Šest vyzkoušených a otestovaných metrik z block-chainů ukazuje opakující se vzory naposledy viděné na dně posledních tří medvědích (klesajících) trhů…

Farma-giganti mají v EU neúměrný vliv na veřejné zdravotnictví

Farma-giganti obchodující v Evropské unii mají „neúměrný“ vliv na záležitosti veřejného zdravotnictví tohoto bloku, tvrdí studie. Zpráva sestavená francouzskou neziskovkou...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x