Úterý, 28 března, 2023
Home POLITIKA Evropská Unie Bafuňář německého fotbalu obviňuje AfD z nárůstu násilností ve sportu

Bafuňář německého fotbalu obviňuje AfD z nárůstu násilností ve sportu

Sportovní činitel v Německu obvinil populistickou Alternativu pro Německo (AfD) ze zvýšení násilností, které dosáhly svého vrcholu, kdy tvrdí, že tato strana ve společnosti udělala normu z ‚nedostatku společenských zábran‘.

Předseda rozhodčích okresu Dieburg Thorsten Schenk po několika případech násilností v amatérském fotbalu obvinil Alternativu pro Německo (AfD), že ve společnosti vyvolala nárůst poklesu sociálních zábran, což vedlo k větším násilnostem ve sportu, hlásí německý týdeník Junge Freiheit.

„Jen si vezměte AfD. Ti říkají věci, které jsou zcela nevyslovitelné, a nikdo je za to netrestá. Naopak někteří, jako pan Höcke si na základě toho urval skoro 25 procent voličských hlasů,“ řekl Schenk Die Welt.

Tyto Schenkovi komentáře přichází v patách historického vítězství AfD v zemských volbách v Durynsku, kde se jejich podíl na získaných hlasech voličů více než zdvojnásobil. Tato populistická strana je teď ještě populárnější než CDU Angely Merkel.

Značný podíl na úspěchu AfD v durynských zemských volbách se přičítá zemskému vůdci této strany Bjornu Höckovi.

Schenkova slova jsou nepřímým odkazem na zápas mezi hessenským klubem FSV Münster a TV Semd, kdy v neděli hráč FSV Hayri G., když byl vyloučen, zmlátil rozhodčího do bezvědomí. Zraněný rozhodčí byl v důsledku tohoto brutálního útoku odvezen do nemocnice vrtulníkem.

Zraněný rozhodčí a otec tří dětí německým novinám Bild řekl, že Hayri G. se ani tři dny po útoku ještě neomluvil.

Ač v posledních měsících došlo v německém amatérském fotbalu k několika násilným útokům, tak jejich pachatelé jsou skoro vždy cizinci.

Nedávno berlínská Fotbalová federace zrušila všechny zápasy v Berlínské lize, tj. v nejvyšší fotbalové lize německého hlavního města a v šesté vrstvě německého fotbalu.

Zápasy byly zrušeny poté, kdy soudci z ligy oznámili, že na víkend vyhlašují stávku kvůli rostoucímu násilí vůči nim. V této sezóně bylo proti nim hlášeno 53 útoků.

Tips? Follow Arthur Lyons 

By Arthur Lyons 1 November 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/11/german-football-official-blames-afd-for-rising-violence-in-the-sport/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Evropské jaro? Zatímco Francie hoří, Německo se chystá na velké stávky

S tím, jak se „zima naštvanosti“ zachvacující celou Evropu už eskaluje do „jara naštvanosti“, tak se stávky a protesty z Francie, Řecka a dalších...

Most Popular

Mezinárodní právo zemřelo před 24 lety, duch Srbska je však nezlomen, odsoudil srbský prezident USA a NATO

„Nenecháme své děti na pospas nikomu a nikdy nezapomeneme na všechny ty zabité při bombardování NATO,“ řekl Vučić. Mezinárodní...

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x