Neděle, 5 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS LGBTQI Belgická progresivní vláda zavádí třetí gender „X“

Belgická progresivní vláda zavádí třetí gender „X“

Nová belgická vláda má v úmyslu zavést genderovou neutralitu pro tzv. „ne-binární“ lidi

Nová belgická vláda má v úmyslu zavést genderovou neutralitu pro tzv. „ne-binární“ lidi. Dosáhnout toho chce zavedením oficiální identifikace „X“, aby posloužila lidem, kteří se neidentifikují s tím, že jsou mužem nebo ženou.

Belgický ministr spravedlnosti Vincent Van Quickenborne řekl, že jedním z cílů nové vlády je zřídit lidem právo, aby si určili svůj gender sami. Van Quickenborne to oznámil v programovém prohlášení. Loni místní ústavní soud konstatoval, že pro trans-genderové lidi by měly existovat daleko benevolentnější zákony než dosud.

Ústavní soud oznámil, že současný zákon, který od roku 2017 změnit své pohlaví, neodůvodnitelně pokračuje v uvádění jen mužů a žen, což je podle nálezu soudu diskriminující; zákon tudíž musí vzít v úvahu práva jedinců na sebe-určení.

„Budeme v parlamentu protlačovat změnu legislativy tak, abychom genderový zákon uvedli do souladu s rozhodnutím ústavního soudu,“ řekl podle Brussels Times ministr Van Quickenborne.

Podle tohoto ministra spravedlnosti budou tyto změny eticky velice eticky citlivým tématem. „Doufám, že debata v parlamentu se povede otevřeným a flexibilním stylem,“ řekl Van Quickenborne v očekávání tlaku zvláště od konzervativních zákonodárců.

Tento krok směrem k větší tzv. genderové neutralitě přichází v době, která je pro LGBTQ komunitu v mnoha zemích světa kriticky důležitá, uvádí Brussels Times. Země jako Švédsko nebo i Čína už Belgii předběhly přinejmenším z hlediska inkluzivní genderové neutrality, kdy obě země schválily první zákony o genderovém přeurčení v 70. letech. Belgie je však pionýrem z hlediska vrcholných politických pozic obsazených LGBTQ lidmi.

V roce 2011 byla Belgie první zemí, co měla otevřeně homosexuálního ministerského předsedu v moderní historii Elio Di Rupo, který je teď ministerským předsedou Valonska. Letos se také stal prvním trans-genderovým politikem Evropy místopředseda vlády Petra De Sutter.

Náhledový obrázek: Účastníci belgického pochodu hrdosti gayů v Bruselu v duhových maskách v sobotu 14. května 2016. (AP Photo/Geert Vanden Wijngaert)

November 11, 2020

editor:REMIX NEWS

author:ECHO24, JKR

via:ECHO24.CZ

Zdroj: https://rmx.news/article/article/belgian-progressive-government-to-introduce-third-gender-x

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

Jak by vypadala inflace v ekonomice skutečného volného trhu

Není nic podstatnějšího než výchozí předpoklad Bernankeho sledujícího situaci s nasliněným prstem ve vzduchu, že centrální banka Fed potřebuje polštář 200 bazických bodů...

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x