Středa, 29 března, 2023
Home NWO Mezinárodní konflikty BRITSKÁ MÉDIA NAŠLA ‚RUSKOU STOPU‘ V NEDÁVNÉM ZABRÁNÍ BRITSKÉHO TANKERU ÍRÁNEM

BRITSKÁ MÉDIA NAŠLA ‚RUSKOU STOPU‘ V NEDÁVNÉM ZABRÁNÍ BRITSKÉHO TANKERU ÍRÁNEM

20. července zveřejnily Útvary íránských islámských revolučních gard (IRGC) video ukazující, jak se zmocnily tankeru Stena Impero plavícího se pod britskou vlajkou.

Hned potom začala britská média rozdmychávat hysterii, že ten britský tanker byl ve skutečnosti naveden do íránských vod, aby tam byl odchycen, falešnými GPS souřadnicemi vysílanými „ruskou špionážní technologií.“

Přišla zpráva od Sunday  Mirror citující anonymní bezpečnostní zdroj, který pomáhá britským službám GCHQ a MI6, že vyšetřují, zda íránské zpravodajství nevysílalo pro Stena Impero falešné signály.

Podle těchto zpráv se válečná loď Královského námořnictva pokusila tomuto tankeru pomoci, ale dorazila „o deset minut později,“ kdy není moc jasné, co chtěla dělat v íránských teritoriálních vodách.

„Tanker byl ještě v Ománských vodách, když přišly rozkazy, ale v okamžiku, kdy dorazila HMS Montrose, byl už Impero přesměrován do íránských vod.

Jak k tomu došlo, když podle původních zpráv nepřišel žádný nouzový signál a vysílač sledovacího signálu Stena Impero byl vypnut.

Anonymní bezpečnostní zdroje řekly, že íránské drony asi zfalšovaly GPS signály.

Řekly Sunday Mirror, že vyšetřovatelé se podívají na to, je-li tam nějaká technologická stopa a zda západní špionážní letouny v této oblasti zachytily nějaké podezřelé signály.

Nejmenovaný Západní bezpečnostní zdroj řekl:

„Rusko má technologii k ošálení GPS a mohlo Íránu v tomto extrémně drzém podniku pomoci. To by pro britské loďstvo znamenalo neskutečnou zranitelnost a byl by to důvod k závažným obavám o válečné lodě Královského námořnictva v tomto regionu.

Islámské revoluční gardy a ruské zpravodajství velice úzce spolupracovaly v Sýrii na ochraně a prosazování svých zájmů.

Samozřejmě, že k tomu ruskému zapojení nemohlo dojít bez schválení „knížetem zla“ ruským prezidentem Vladimirem Putinem. A že takovým „důkazem“ uvedeného vměšování, ke kterému asi došlo, jsou MI6 a ostatní Západní zpravodajské agentury, které objevily, že Rusko má technologii k ošálení lodí falešnými záznamy o poloze.

To se vztahuje i dávnějším zprávám, které zjistily, že kam vstoupí Putin, tak přestane GPS fungovat.

To by pak potenciálně „mohlo dávat smysl“ tvrzení (se kterým britská média zatím nějak zapomněla přijít), že Vladimir Putin byl na nějaké soukromé dovolené, při níž křižuje po Perském zálivu, a proto Stena Impero vplula do íránských vod.

„Britští velitelé jsou ohromeni drzým a sebejistým způsobem tohoto zabrání lodi, které přidává na váze možnosti, že došlo k interferenci do GPS.“

Bývalý šéf Královského námořnictva admirál lord West požadoval, aby byly vyslány konvoje na podporu lodí plavících se Zálivem, aby se tak Íránu zabránilo v zabírání dalších lodí.

Řekl:

„Kdyby íránské lodě na ně zkusily zaútočit, aby je potopily, tak jsou to ony, kdo vyeskalují situaci útokem na některou naši válečnou loď.“

K tomu dochází poté, co Británie zabrala Íránu tanker, který byl obviněn z přepravy do Sýrie, ač je to zakázané. Žádný důkaz ale nebyl poskytnut.

Ministr zahraničí Jeremy Hunt trval na tom, že plavidlo bylo zabráno v ománských vodách v rámci „jasného porušení mezinárodního práva.“

Po briefingu COBRA pak už Hunt říkal, že incident „vznáší“ závažné otázky o bezpečnosti britské námořní přepravy a ve skutečnosti i mezinárodní přepravy Hormuzským průlivem.

Hunt poslancům řekl, že bude informován o „dalších opatřeních“, které vláda přijme 22. července. Řekl:

„Naší prioritou je nadále nalezení cesty k de-eskalaci situace. Potřebujeme, aby tato loď byla propuštěna, a máme nadále velkou starost o bezpečnost a životní podmínky 23 členů posádky.

Podle původní íránské zprávy Stena Impero neodpovídala na žádné pokusy o komunikaci a narazila do rybářského člunu.

Později byl citován mluvčí íránské Strážní rady, jak říká, že „pravidlo recipročních akcí je v mezinárodním právu velice dobře známo,“ a že Teherán provedl ta správná rozhodnutí tváří v tvář „ilegální ekonomické válce a zabírání ropných tankerů.“

Samozřejmě, že britská média říkají, že Británie usiluje o diplomatické řešení, ale i přesto by Írán mohl udeřit na spojenecké cíle v Iráku nebo v Sýrii, když by nebylo jiné náhradní řešení.

Kromě toho, prý čistě z obranných důvodů, ohlásil Sun, že Británie by mohla do Perského zálivu poslat jadernou ponorku Královského námořnictva.

Po výše zmíněných zasedáních Cobra se očekává, že britská ponorka s jaderným pohonem třídy Astute, která by už měla být na moři, zamíří během pár dnů do tohoto regionu.

Ta bude odposlouchávat íránskou komunikaci a přeposílat ji do Británie do operačního ústředí v Northwood v Severozápadním Londýně.

Vojenští náčelníci se pro to rozhodli kvůli nebezpečí představovanému íránskými „trpasličími ponorkami“ třídy Yono. Penzionovaný námořní velitel Tom Sharpe řekl:

„Trpasličí ponorky Yono jsou obzvláštní hrozbou. Často číhají těsně pod hladinou a jsou vyzbrojeny dvojicí těžkotonážních torpéd. Ty snadno zabijí kteroukoliv fregatu a nejspíš i letadlovou loď. Těch už pár v moři je a je hrozně těžké je vypátrat a ještě těžší je zasáhnout.“

Je pravděpodobné, že Británie na Írán 22. července uvalí sankce, ale pořád ještě není moc přesvědčivých informací o tom, co udělají. Podle ministra zahraničí Jeremy Hunta si Británie válku nepřeje.

Momentálně má Británie v Perském zálivu jednu válečnou loď HMS Montrose, na cestě je HMS Duncan a čeká se, že tam „během pár týdnů“ připluje HMS Kent.

Zdroj: https://southfront.org/uk-media-found-russian-trace-in-uk-tanker-seizure-by-iran/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Mezinárodní právo zemřelo před 24 lety, duch Srbska je však nezlomen, odsoudil srbský prezident USA a NATO

„Nenecháme své děti na pospas nikomu a nikdy nezapomeneme na všechny ty zabité při bombardování NATO,“ řekl Vučić. Mezinárodní...

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

Pro-kremelský vůdce Bulharska říká ne na letadla, rakety nebo tanky pro Ukrajinu

Vůdce členského státu Evropské unie a NATO Bulharska říká, že jeho země svůj arzenál vojenských letadel, protivzdušných raket a tanků nepoužije k posílení...

Most Popular

Mezinárodní právo zemřelo před 24 lety, duch Srbska je však nezlomen, odsoudil srbský prezident USA a NATO

„Nenecháme své děti na pospas nikomu a nikdy nezapomeneme na všechny ty zabité při bombardování NATO,“ řekl Vučić. Mezinárodní...

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x