Úterý, 28 března, 2023
Home Nezařazené Climategate Conspiracy: Tento blog se sám zničí za 10 sekund

Climategate Conspiracy: Tento blog se sám zničí za 10 sekund

http://www.youtube.com/user/klimaskeptik

Zatímco spiknutí ropných magnátů s klimaskeptiky se ukázalo jako nesmysl (magnáti sponzorují Greenpeace, ne nás), spiknutí klimatologů se prokázalo. Klimatologickou mafii usvědčila její vlastní slova.

Těch e-mailů jsou doslova tuny. Takže jsem je všechny nečetl. Prohrabal jsem se jen několika výběry “the best of” a i tak to dalo spoustu práce.

Výsledek jsem zpracoval do Powerpoint prezentace, kterou najdete na webu klimaskeptik. Dá se použít třeba při hodině občanské nauky nebo při hodině ekologie při debatě na téma “politizace vědy”.

Stojí ale zato napsat o tom blog s pár ochutnávkami. Protože je to opravdu senzační jako konspirační špionážní román od Toma Clancyho. Nač si vymýšlet konspirační teorie o ufounech, když realita je daleko překonává? To se to pak bloguje, když nám klimatologové vymýšlejí romantické zápletky.

***

9. květen 2008 (Phil Jones): ”  Tuto zprávu nikomu neukazuj… Mohl bys smazat i přílohu… Nikde o tom nemluv… Myslím, že jsme našli způsob, jak zákon o poskytování informací obejít…” a dodává v žertu “Tato zpráva se sama zničí za deset sekund.”

(Klimatolog Jones – ředitel CRU, o jejíž data se opírá IPCC – si tedy uvědomuje, že jeho chování je konspirační a naráží na špionážní seriál Mission Impossible. Tam tým tajných agentů dostává kvůli utajení  instrukce na kazetě, která se po přehrání sama zničí.)

mission2.jpg

2. únor 2005 (Phil Jones): “Nenechávej data povalovat na anonymních serverech, nevíš kdo by je tam mohl objevit… Radši svá data zničím, než bych je někomu poskytl podle zákona o poskytování informací.”

29. květen 2008 (Phil  Jones):   “Miku, mohl bys prosím vymazat všechnu e-mailovou korespondenci s Keithem o poslední zprávě IPCC? Keith udělá totéž. Požádám Caspara, aby to udělal také.”

(Copak asi hoši chtěli utajit? Jaké svistvo provedli se čtvrtou zprávou IPCC? To už se nikdy nedozvíme.)

26. únor 2004 (Phil Jones): “Chtěl bych tě o něco požádat důvěrně. Nikomu to neříkej, ani Briffovi… Tim píše recenzi… Chci mít jistotu, že ji napíše podle mých připomínek…. Nikomu se o tom nezmiňuj.”

(Jones se snaží ovlivnit, zda jistý článek bude publikován. Přitom oponentura každého článku by měla být důvěrná a anonymní. Ale když jste součástí klimatologické mafie, je to něco jiného.)

22. listopad 1996 (Geoff Jenkins píše Philovi): “Měli bychom vymyslet nějaký prohnaný (cunning) plán, co provedeme letos… Vím, že to zní trochu konspiračně (cloak and dagger), ale ušetřilo by nám to dost práce.“

(Cloak and dagger = plášť a dýka, anglický termín pro spiknutí)

cloak.jpg

31.března 2004 (Jones píše Mannovi): “Zašel jsem za redaktory a promluvil si s nimi. Věřím, že úspěšně.  Moc bych se divil, kdyby ty studie otiskli.”

(Jones by měl ještě dodat “udělal jsem jim nabídku, která se nedá odmítnout” a mohl by zaskakovat za Marlona Branda v pokračování Kmotra).

24.duben 2003 (Tom Wigley, bývalý šéf CRU, v důchodu):“Musíme se zbavit také redaktora von Storcha.”

(Nemyslí zastřelit. Myslí vyhodit ho z práce a dosadit na jeho místo někoho poslušného… Inu, být klimaskeptik je nebezpečné. Můžete být vyhozen ze zaměstnání kvůli svému přesvědčení. Jako za komunistů, když lidé nemohli dělat svou profesi a skončili v kotelně.)

… takových věcí je v těch e-mailech spousta. Je jasné, že spoustu kompromitujících materiálů včas zničili. Proč skrývali svá data před nezávislým ověřením? Co tajili? A je to vůbec věda, když se to nedá ověřit?

Že komunita lidí, kteří vytvářejí grafy globálních teplot, je úzce uzavřená “mafie” kamarádů, o tom psala užWegmanova zpráva, kterou si v roce 2005 vyžádal americký Kongres. Nic nového pod sluncem. To jsou ti lidé, kteří dnes prohlašují “Climategate je jen bouře ve sklenici vody, klimatická věda tím nebyla nijak zpochybněna.”

(Tento článek je věnován památce nedávno zesnulého herce Petera Gravese, který v seriálu Mission Impossible v 60. letech ztvárnil roli šéfa agentů Jima Phelpse).

VAROVÁNÍ:

POKUD DO 10 VTEŘIN NEZAVŘETE TUTO STRÁNKU,

VÁŠ POČÍTAČ SE PO PŘEČTENÍ SÁM ZNIČÍ.

JEDNA… DVA… TŘI… ČTYŘI…

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Previous articleUkradená ústava
Next articleŠvejnarovy dlouhé prsty
RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
23
0
Would love your thoughts, please comment.x