Středa, 29 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Další provokace pašeráků lidí, dva migrační trajekty připluly k italskému přístavu

Další provokace pašeráků lidí, dva migrační trajekty připluly k italskému přístavu

(AFP) — Další přetlačování vypuklo v sobotu mezi neziskovkami provozujícími přívozy migrantů a italským populistickým ministrem vnitra Matteo Salvinim, když dva čluny naložené migranty dorazily k pobřeží Lampedusy, kde hledají bezpečný přístav.

K lodi Alex plavící se pod italskou vlajkou a patřící Mediterranea s 41 migranty na palubě se v sobotu přidalo plavidlo německé charity Sea-Eye’s jménem Alan Kurdi, co veze 65 migrantů nasbíraných u Libye.

Italský populista Salvini vydal minulý měsíc dekret, který pokutuje kapitána, vlastníka a operátora plavidla „vstupujícího do italských teritoriálních vod bez oprávnění“ pokutou až 50 000 euro.

„Čekáme v mezinárodních vodách u ostrova Lampedusa,“ tweetla z Alan Kurdi Sea-Eye.

„Finanční stráž přijela osobně, aby doručila Salviniho dekret: Tento přístav je zavřený,“ uvedli s odkazem na celníky.

Evropské řešení? 

Německý ministr vnitra Horst Seehofer tweetnul, že Německo je připraveno vzít některé z těch na palubě „jako součást řešení na základě celoevropské solidarity.“

Sea-Eye řekla, že těch 64 mužů a žen sebrala z přetížené modré dinghy, která neměla ani dost pitné vody a na palubě neměla satelitní telefon ani navigační zařízení.

Salvini obviňuje plavidla neziskovek z pomoci pašerákům a řekl, že další plavidlo Alex by mělo odplout do maltské metropole Valletta, když 13 z těchto lidí, kteří byli „v ohrožení“ v pátek vzali na Lampedusu, takže na palubě jich zůstalo 41.

Také Valletta řekla Alex, aby připlula do maltských vod a ty migranty vyložila, ale Mediterranea říká, že ta plavba by byla příliš náročná.

Ukazovali fotografie tuctů migrantů a žadatelů o azyl schovávajících se před sluncem pod dekami pro přežití na úzké palubě tohoto 18metrového námořního člunu.

15hodinová plavba

„Za těchto podmínek není možné podstoupit 15hodinovou plavbu. Čekáme na italskou nebo maltskou námořní asistenci, aby tyto lidi vzala na palubu,“ uvedla na Twitteru Alessandra Sciurba z Mediterranea.

Řekla, že ač Italové vzali z této malé lodi rodiny a těhotné ženy, tak „všichni nezletilí bez doprovodu zůstali na palubě včetně jednoho 11letého.“

Miditerranea se skládá převážně z levicových aktivistů, kteří Salviniho provolali nepřítelem, když ten zažívá nárůst popularity a jeho strana Liga roste díky jeho tvrdému postoji k transportům migrantů.

Průzkum vydaný italskými novinami Corriere della Sera v sobotu uvedl, že 59 procent Italů se Salviniho zavřením přístavů pro plavidla neziskovek souhlasí.

Italské úřady na Lampeduse minulý týden zabavily plavidlo patřící německé pomocné skupině Sea-Watch a zatkly jeho kapitánku Carolu Rackete za neoprávněný vstup do přístavu s tucty migrantů na palubě.

Italský soudce ji tento týden nařídil propustit, kdy tímto rozhodnutím Salviniho rozzuřil.

Dvě další vyšetřování této kapitánky z obvinění z pomoci pašerákům lidí a z maření úředního rozhodnutí ještě probíhají poté, co si prorazila vstup i přes plavidlo italských celníků.

Salvini v sobotu zopakoval svou výzvu k reformě Dublinských pravidel Evropské unie, která stanovují, že žadatelé o azyl jsou vyřizování v té zemi, kam první dorazili.

„Nevypadá to, že většina evropských zemí by to tak chtěla,“ řekl Salvini, kdy vyzývá ke změně takových pravidel, o nichž tvrdí, že na Itálii uvalují nespravedlivé břímě.

„Chceme nahradit pravidla, která nefungují,“ řekl žurnalistům v Miláně.

I přes Salviniho zjevnou tvrdost ohledně zavření italských přístavů pro migranty, tucty migrantů a žadatelů o azyl dále do Itálie pronikají jinými způsoby, někteří dokonce zachránění italskými úřady.

Čísla ministerstva vnitra ukazují, že 191 jich přes moře dorazilo minulý týden.

AFP

6 Jul 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/07/06/another-stand-off-two-migrant-transports-arrive-closed-italian-port/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Promigrační syrská aktivistka tvrdí, že žít v německém Sasku je horší než syrská občanská válka

„Snášet rasismus v Sasku je horší než každodenní válku v Sýrii.“ Německá spolková země Sasko je v Německu jednou z nejskeptičtějších k imigraci...

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Most Popular

Mezinárodní právo zemřelo před 24 lety, duch Srbska je však nezlomen, odsoudil srbský prezident USA a NATO

„Nenecháme své děti na pospas nikomu a nikdy nezapomeneme na všechny ty zabité při bombardování NATO,“ řekl Vučić. Mezinárodní...

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x