Pátek, 3 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Dánští aktivisté protestují proti obtěžování uřvaným svoláváním do mešity k modlitbám (VIDEO)

Dánští aktivisté protestují proti obtěžování uřvaným svoláváním do mešity k modlitbám (VIDEO)

Dánští aktivisté z pan-evropské skupiny Generace identity vyvěsili ohromný transparent ve znění „Zastavte svolávání k modlitbám“, aby protestovali proti obtěžujícímu řevu volání z mešity k modlitbám.

Krátce poté, co se slova protestu dostala k uším uvnitř mešity, vyhrnuli se muslimové do ulic multikulturní čtvrti Gallerup v Aarhusu, aby začali s demonstrací moci islámu v Dánsku. Objevila se řada videí s agresivními muslimy projíždějícími auty ulicemi, kdy mačkali klaksony, přezírali dopravní předpisy, vyřvávali z mohutných reproduktorů hnusnou muziku a vyvěšovali plakáty před okny a slunečníky, hlásila místní zpravodajská stránka Lokalavisen.

Mešita míru, jak se jí neironicky říká, je druhou největší mešitou v Aarhus a je jednou z mála mešit v Dánsku, která se odmítla distancovat od Islámského státu. Gallerup, který je ohniskem mladých islamistických extremistů, v roce 2015 zažil, jak mladí muslimové projížděli městem kolonami aut s černými vlajkami ISIS a s falešnými Kalašnikovi, uvádí zpráva u dánských novin Berlingske.

Tentokrát však mladí muslimové nemávali vlajkami ISIS, nýbrž mačkali při projíždění klaksony, aby demonstrovali, že zvuky v této zemi jsou v jejich moci.

Ač svolávání k islámským modlitbám není v Dánsku výslovně zakázáno zákonem, mezi dánským obyvatelstvem je k němu bezpochyby silná averze. A Dánové určitě nejsou sami v odporu k urážlivě uřvanému svolávání k modlitbám. Stejná averze existuje a je široce rozšířená v Holandsku, Švédsku, Německu, Francii a v dalších evropských zemích.

By Arthur Lyons 10 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/danish-activists-protest-against-obnoxiously-loud-call-to-prayer-video/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x