Pátek, 3 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Do Itálie během jediného týdne připlulo odhadem 11 000 migrantů

Do Itálie během jediného týdne připlulo odhadem 11 000 migrantů

Itálie v posledních týdnech zažila příval příchodů migrantů, kdy v uplynulém týdnu jich dorazilo až 11 000, přičemž polovina vyplula z Tuniska.

Italské ministerstvo vnitra tento týden vydalo prohlášení, v němž praví: „Během velice krátké doby se zněkolikanásobilo autonomní vyloďování na italském pobřeží.“

Italský ministr zahraničí Luigi Di Maio se uchýlil k výzvě Evropské unii, aby mu pomohla, s tvrzením tento blok „musí daný problém okamžitě řešit“ a pracovat na redistribuci příchozích migrantů. Di Maio se rovněž zmínil o zdravotních rizicích kvůli potenciálnímu šíření wuhanského koronaviru, hlásí Le Figaro.

Z 11 000 migrantů, kteří do Itálie dorazili minulý týden, jich spousta dorazila na maličkých člunech. Asi polovina z nich z Tuniska, většina z nich tuniských občanů.

Pro ty, kdo přichází z Tuniska, je častým cílem italský ostrov Lampedusa, tj. část Itálie nejbližší severoafrickému pobřeží. Jen v úterý v noci na tento ostrov dorazilo 300 migrantů ve 13 malých člunech.

Příval nově příchozích vedl k ohromnému přeplnění zařízení příjmu migrantů na Lampeduse, které je navrženo, aby najednou pobralo 95 migrantů a v současnosti jich má kolem 1 000.

V červenci obyvatelé Lampedusy uspořádali své vlastní referendum a s drtivou většinou odhlasovali uzavření přijímacího centra migrantů, kdy přes 900 hlasovalo pro toto opatření a jen čtyři hlasovali proti němu.

„Lampedusa byla po 30 let za neustálého porušování nejpodstatnějších práv obyvatelstva i imigrantů zneužívána jako migrační platforma pod vojenskou správou,“ uvedla komise ostrovanů. „A to vše s účastí místní správy v tomto spolčení jakožto kompliců za využití strategie morálního a ekonomického vydírání na úkor místního obyvatelstva,“ dodali.

ALBERTO PIZZOLI/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

1 Aug 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/08/01/estimated-11000-migrants-arrive-italy-single-week/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x