Úterý, 7 února, 2023
Home TECHNOLOGIE Domácí pejsek v Hong Kongu otestován jako pozitivní na koronavirus

Domácí pejsek v Hong Kongu otestován jako pozitivní na koronavirus

Pacientka s koronavirem z Hong Kongu zjistila, že i její domácí pejsek má „nízkou úroveň“ nákazy tímto virem, potvrdily v pátek místní úřady.

Pes byl otestování na koronavirus jako „slabě pozitivní“, uvedlo v prohlášení ministerstvo zemědělství a rybářství tohoto městského státu, aniž by poskytlo další podrobnosti.

Úřady provedou další testování, aby potvrdily, zda byl pes touto chorobou opravdu infikován, nebo to byl důsledek zamoření prostředí, v jeho ústech a nose.

Pokud by se to potvrdilo, byl by tento pes prvním případem domácího mazlíčka, který koronavirus chytil během této globální epidemie, která v prosinci vypukla v centrální Číně a po celé planetě už infikovala přes 83 000 lidí.

Pejska ve středu odebrali z domova majitelky, neboť této ženě tuto nákazu diagnostikovali a umístili ji do nemocniční izolačního oddělení, hlásí AFP.

Pes nese náustek v parku Jiang Tan ve Wuhanu v provincii Hubei v Číně. Lety, vlaky a veřejná doprava včetně autobusů, metra a převozních služeb zůstává uzavřená.  (Photo by Getty Images)

Bude teď bedlivě monitorován a podstoupí další testy, aby se potvrdilo, zda ten virus opravdu má, nebo „zda jde jen o důsledek kontaminace prostředí v ústech a v nose psa,“ uvedlo ministerstvo.

Pes bude zadržován, dokud se nevrátí negativní výsledek.

Pes je v karanténě v zařízení pro zvířata, uvedla vláda Hong Kongu. Ministerstvo dalo důrazné doporučení, aby se domácí mazlíčci potvrzených pacientů s tímto virem umístili do karantény.

Jak Breitbart News referovaly už minulý měsíc, tak čínští epidemiologové varovali, že koronavirus se neomezuje na přenos jen mezi lidmi.

Dr. Li Lanjuan z čínské národní zdravotní komise dala jasně najevo, že přenosem tohoto viru jsou obecně ohroženi všichni savci.

„Pokud jsou domácí mazlíčci v kontaktu s infikovanou osobou, mají šanci se nakazit. Je třeba je následně izolovat. Kromě lidí bychom měli být opatrní i na ostatní savce, zvláště domácí mazlíčky,“ řekla čínské Centrální televizi (CCTV).

Čínské mediální kanály a Světová zdravotnická organizace už předtím referovaly o přenosech mezi lidmi a jejich mazlíčky jako teoreticky možném přenosu, a tak tomu bylo až dosud.

NOEL CELIS/AFP via Getty

SIMON KENT

28 Feb 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/asia/2020/02/28/pet-dog-in-hong-kong-tests-positive-for-coronavirus/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

CNN přiznává, že Ukrajinská válka je pro Západní zbrojaře zkušební laboratoří

Ukrajina se pro Západní zbraně stala „laborkou“, jelikož válka USA a jejich spojencům poskytla příležitost vidět, jak si jejich zbraně vedou v konfliktu...

Místopředseda německého parlamentu vyzývá k pitvám lidí zemřelých po očkování na Koronu

Místopředseda německého parlamentu vyzývá k pitvám lidí, kteří dostali injekce na Covid. Místopředseda německého Bundestagu vyzval k okamžitému oficiálnímu vyšetřování úmrtí,...

Vesmír pořád umírá a znovu se rodí, říká v kontroverzním tvrzení nositel Nobelovy ceny

Sir Roger Penrose tvrdí, že vesmír už prošel spoustou Velkých třesků a že další přijdou, kdy takové tvrzení komunita kosmologů obecně nepřijímá.

Most Popular

Polští konzervativci zlořečí pokusu EU uchvátit kontrolu nad lesy

EU se ve svém posledním uchvacování moci pokouší převzít kontrolu nad lesy všech zemí. Komise Evropského parlamentu pro životní...

Německo uvažuje o přesměrování proti-uhelných ‚Zelených‘ dotací do výroby zbraní

Německo v současnosti uvažuje o nižším zaměření na ten dlouhý humbuk ‚Zelených‘ iniciativ, neboť se chvatně snaží vystupňovat zaostávající obrannou výrobu, když nedávno...

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x