Pondělí, 27 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace EU by s tím organizováním migrace už konečně měla přestat

EU by s tím organizováním migrace už konečně měla přestat

Ministři zahraničí Visegrádské skupiny zahrnující Českou republiku, Maďarsko, Polsko a Slovensko měli nedávno v Bratislavě shromáždění spolu s francouzským ministrem zahraničí Jean-Yves le Drianem, aby prodiskutovali záležitosti týkající budoucnosti, bezpečnosti a konkurenceschopnosti Evropské unie.

Po této akci maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto na společné tiskové konferenci řekl, že k nejdůležitějším záměrům Maďarska týkajícím se budoucnosti EU je obnova konkurenceschopnosti a bezpečnosti tohoto bloku.

„My Středoevropané jsme si v těchto záležitostech vedli nesmírně dobře…, takže by bylo ospravedlnitelné, abychom to byli my, kdo udává propozice dalšího směřování,“ řekl Szijjarto. Růst ve středoevropských zemích daleko překročil průměr EU a jejich politiky zaměřené na bezpečnost občanů úspěšně zadusily příliv migrantů,“ řekl.

Jenže konkurenceschopnost tohoto bloku lze udržet jedině prostřednictvím robustní vnitřní konkurence, řekl Szijjarto. Takže ty velké země by se konečně už měly zdržet schvalování všech těch regulací udělaných ke škrcení konkurenceschopnosti středo a východoevropských členů, dodal.

Jednou z takových regulací proti nim by měla být ta daňová harmonizace, která by měla vést k prudkému vzestupu daní v těchto zemích, řekl. Ty země střední a východní Evropy si ale díky své silné finanční a rozpočtové disciplíně mohou dovolit nižší daně, řekl.

Je naprosto „nepřijatelné“, aby se Francie pokoušela na Evropu jako celek „přenést“ dopady její vlastní „nezodpovědné daňové politiky,“ řekl.

Co se týče bezpečnosti Evropy, Szijjarto řekl: „Je nejvyšší čas,“ aby EU konečně už s tím „organizováním migrace“ přestala a pustila se do jejího zastavování. Zastavení migrace je zvláště důležité teď, když byla poražena teroristická organizace Islámský stát a „tisíce teroristických žoldnéřů se vydávají na cestu zpět domů do Evropy,“ zatímco desetitisíce migrantů váznou na Západním Balkánu, kde čekají na přístup do EU, řekl.

By Hungary Journal 19 April 2019

Toto odmítnutí Visegrádu přijmout francouzské návrhy na snížení  své konkurenceschopnosti, zvýšení svých daní a dobrovolné zaplavení svých zemí migranty zřejmě vedlo k následující odvetě Francie, kterou se snaží v EU prosadit: https://aeronet.cz/news/emmanuel-macron-vyzval-ke-zmenseni-schengenu-protoze-rizeni-migrace-pry-nefunguje-a-nektere-zeme-eu-se-nechteji-podilet-na-politice-sdileni-migracni-zateze-odriznuti-schengenu/?fbclid=IwAR11lrYr3HPamX6aWulqLKP-qaJysX0Swpu9jQBJ0NRVXrK5HjKwuSupsQA

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/04/eu-should-stop-organising-migration/

5
1
vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Promigrační syrská aktivistka tvrdí, že žít v německém Sasku je horší než syrská občanská válka

„Snášet rasismus v Sasku je horší než každodenní válku v Sýrii.“ Německá spolková země Sasko je v Německu jednou z nejskeptičtějších k imigraci...

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie

Politolog Sergio Velasco v eseji pro The European Conservative mluvil s prominentními americkými a evropskými konzervativci o tom, proč se rozhodli přesídlit do Maďarska.

Most Popular

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x