Pondělí, 6 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace EU byla vyzvána, aby použila výletních lodí k přemístění migrantů z Řecka...

EU byla vyzvána, aby použila výletních lodí k přemístění migrantů z Řecka do Německa

Německá pro-migrační organizace Sea Watch přišla s inovativním nápadem, jak by mohla Evropská unie řešit probíhající migrační krizi v Řecku: vzít pár výletních lodí a přeplavit jimi migranty do Německa.

Na řeckých Egejských ostrovech se v současnosti v táborech nachází desítky tisíc migrantů. Sea Watch má obavy, že se současným propuknutím epidemie koronaviru jsou migranti kvůli špatným hygienickým podmínkám v táborech ohroženi hromadnou nákazou.

Jenže pandemie poskytuje jiné příležitosti, ve kterých Sea Watch vidí řešení problému epidemie. Všechny výletní lodi byly kvůli epidemii dočasně odstaveny. Přitom taková plavidla dokážou pobrat tisíce lidí i pokročilou zdravotní techniku. Proto Sea Watch EU doporučila, aby se těch lodí použilo k převozu migrantů z řeckých ostrovů do Německa, uvádí zpráva v socialistických novinách Morning Star.

Sea Watch slíbila, že bude s tímto úsilím svou logistickou a zdravotní podporou pomáhat.

Sea Watch ve svém návrhu uvedla, že přes 140 německých měst a obcí vyhlásilo svou ochotu migranty přijímat a že samotné Německo jich v pohodě pojme 40 000. Rovněž poukázali, že německá vláda je jedním z hlavních finančníků podniků výletních plaveb.

„Každý, kdo se dopustí nečinnosti při zabezpečení okamžité evakuace těchto lidí, bude spolupachatelem možného úmrtí stovek osob,“ řekl předseda Sea Watch Johannes Bayer.

Také další německá charita Mission Lifeline plánuje převozy migrantských dětí z řeckých táborů do Berlína charterovými lety, když podobně to probíhalo i v minulosti. Tato charita snadno na tyto své snahy posbírala peníze, takže teď už čeká jen na vyřízení povolení od německé vlády.

Země, které odmítají kvůli pandemii koronaviru přebírat více migrantů, tímto porušují mezinárodní konvence o lidských právech, řekla Mission Lifeline listu Morning Star.

Ostatní evropské země jsou však kvůli této epidemii přetížené až na doraz a jsou nuceny i vypouštět migranty ze zádržných center do běžné populace kvůli nedostatku zdrojů, jak už o tom Voice of Europe v minulosti referoval.

By Michael Lord 26 March 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/26/le-pen-the-eu-was-the-first-casualty-of-coronavirus/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

Jak by vypadala inflace v ekonomice skutečného volného trhu

Není nic podstatnějšího než výchozí předpoklad Bernankeho sledujícího situaci s nasliněným prstem ve vzduchu, že centrální banka Fed potřebuje polštář 200 bazických bodů...

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x