Neděle, 5 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace EU od členských států chce vedení etnických statistik kvůli svému plánu integrace...

EU od členských států chce vedení etnických statistik kvůli svému plánu integrace a inkluze

Evropská unie doporučila členským státům, aby vedly etnické statistika a mohly tak hodnotit efektivitu integrace migrantů a monitorovat diskriminaci.

Evropská komise tento krok doporučila jako součást svého „plánu integrace a inkluze“ vydaného v úterý.

Podle tohoto plánu je dlouhodobé „monitorování efektivity politik (spojených s integrací) a dostupnost přesných a porovnatelných dat o rozsahu a povaze diskriminace, kterou migranti trpí, důležité,“ píší francouzské noviny L’Express.

Výzvu k vedení takové statistiky vydali i v září, kdy EU předložila další plán k boji s rasismem, v němž uváděla, že není dostatek etnických dat pro srovnání s dalšími oblastmi diskriminace.

„Integrace a inkluze jsou investicemi do sociálně a ekonomicky silnější společnosti. Získají tím obě strany,“ řekla komisařka domácích záležitostí Ylva Johansson s dodatkem, že: „V této oblasti je toho potřeba udělat více.“

Domovská země Johansson Švédsko je jednou ze zemí, která jen zřídka publikuje údaje o etnicitě u určitých záležitostí, jako je statistika kriminality, kdy vláda od roku 2017 blokuje požadavky na informace o vztahu mezi kriminalitou a migrací.

Také Francie, jak referuje L’Express, zřídka publikuje jakákoliv etnická data a poznamenává, že sběr takových informací je přísně regulován. Avšak francouzské vládní statistiky uvádí zemi narození a zemi narození rodičů dotyčného.

Chybějící data ztěžují určení přesné demografie Francie, kdy někteří tvrdí, že nárůst popularity jmen islámského původu dávaných novorozencům v určitých částech země je příznakem měnícího se etnického složení.

Skupina France Stratégie přidružená ke kanceláři ministerského předsedy provedla vzácný krok a zveřejnila statistiku ukazující v určitých městských oblastech v letech 1968 až 2015 nárůst počtu dětí od ne-evropských migrantů.

Jejich podíl byl nejvyšší v pařížském no-go předměstí Seine-Daint-Denis, kdy čtvrť Clichy-sous-Bois měla roku 2015 83 procent svých dětí do 18 let pocházejících od migrantů mimo EU.

JOEL SAGET/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

28 Nov 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/11/28/eu-recommends-states-keep-ethnic-stats-determine-integration-effectiveness/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

Jak by vypadala inflace v ekonomice skutečného volného trhu

Není nic podstatnějšího než výchozí předpoklad Bernankeho sledujícího situaci s nasliněným prstem ve vzduchu, že centrální banka Fed potřebuje polštář 200 bazických bodů...

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x