Čtvrtek, 1 června, 2023
Home Nezařazené Poradkyně EU přes vědu: Naše práce by neměla být transparentní

Poradkyně EU přes vědu: Naše práce by neměla být transparentní

Šéf-poradkyně Evropské unie přes vědu Anne Glover při tom, co by mohlo být považováno za vážné prořeknutí, právě trvala na tom, že její práce by přeci neměla být „transparentní“ a měla by se držet mimo zraky veřejnosti.

Její rady šéfovi Komise jsou často ke kontroverzním tématům, jako je globální oteplování, geneticky modifikované plodiny nebo jaderná energie. Tak byste mohli předpokládat, že zrovna tyhle důležité otázky si zaslouží bedlivou pozornost, ale EU a Dr. Glover s tím rozhodně nesouhlasí.

Technokracie je vláda nevolených tzv. „expertů“. Tak, jak je technokracie praktikována EU, je ještě nepěknější, než nakolik je absurdní ten nedemokratický koncept parlamentu bez jakýchkoliv pravomocí, kterému diktuje elita s bezuzdnou Komisí EU.

Podpořte nás třeba zakoupením služivého tématického letního trička na http://eshop.reformy.cz

V roce 2011, když navrhovala Evropská unie záchranný balíček pro řeckou zadlužením přetíženou ekonomiku, tak řecký ministerský předseda George Papandreou překvapivě o jeho podmínkách vyhlásil referendum. Tím byla tzv. „Trojka“ (EU, Evropská centrální banka a Mezinárodní měnový fond) tak vyplašená, že hned Papandrea sesadila a nahradila jej nevoleným Lucasem Papademasem. Místo aby Řecký lid dostal příležitost hlasovat, tak mu poté vládl celý kabinet nevolených technokratů.

K tomu samému došlo v roce 2011 i v Itálii, když si EU myslela, že demokracie v Itálii z jejího hlediska neprodukuje ty správné výsledky. Tak EU svrhla zvoleného ministerského předsedu Silvia Berlusconiho a do vlády vyslala Eurokratický výsadek. Ač by to mohlo někomu připadat jako těžko uvěřitelné v Evropě 21. století, tak této zemi byla vnucena nevolená ‚quislingovská‘ vláda nevolených protektorátních ‚expertů‘. Nebylo žádných pochyb, že ti šediví staří muži – většina z nich akademiků – se cítili patricijsky povznesení a ušlechtilí, když Itálii pomáhali, aby jí umožnili vedení tak ctihodných Eurokratem, jako je Eurokomisař Mario Monti. Ale problém s nevolenými technokraty je ten, že bez voličstva, kterému by se zodpovídali, rychle upadnou do špatných zvyků.

Takže není vůbec překvapivé, že přístupy jako u Dr. Glover na vrcholku EU převažují. Ta je jako instituce instinktivně tajnůstkářská a nesdílná. Její trvání na tom, že připuštění veřejnosti, by podvrátilo její práci, je elitářský snobismus nejhoršího ražení.

Evropská unie páchá svou špinavou práci za zavřenými dveřmi a obyčejnými lidmi pohrdá. Není to jen o mnoho více než uvalení vlády nad členskými zeměmi – vlády, kterou nikdy nikdo nevolil. Je to horší než feudální systém, proto považujeme odhodlání Borise Johnsona drát se vpřed s pokusy o nové vyjednání dohod tak nepochopitelné – samozřejmě kromě toho, že začíná s nabídkami vůdcovství Konzervativní strany.

Británie skoncovala s otroctvím a zrušila Obilné zákony už v 19. století. Když k tomu docházelo, tak se strana Toryů kvůli tomu rozpadla; byla to ale správná a dobrá věc. Británie obětovala své Impérium za evropskou svobodu a byla v srdci bílého žáru technologického rozvoje 20. století.

Mohli byste snad i argumentovat, že Británie byla nejúspěšnější silou za svobodu v historii člověka. Takže i teď v 21. století je čas, abychom znovu zazářili. Jak by mohl kdokoliv vůbec doufat, že by šlo opravit něco tak úplně defektního, je zarážející. Musíme z toho dostat Británii ven a jít příkladem zvnějšku.

Zdroj: www.breitbart.com

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají

Podle nového průzkumu má AfD stále prostor k růstu. Strana Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech stále roste výše, když už...

Slovenští úředníci prosí Brusel, aby intervenoval do nadcházejících voleb a bránil zvolení Fica

Podle vůdce strany Směr Roberta Fica suita úředníků a nezizkovkářů vyzvala činitele EU a NATO, aby v září pomohli zabránit vítězství jeho strany.

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

Posledním gigantem, který utíká z aliance čisté uhlíkové nuly, je Lloyd‘s

Pojišťovna Lloyd’s of London oznámila svůj odchod z aliance čisté uhlíkové nuly pro pojištěnce – čímž se stala už šestou takovou organizací, která...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x