Pondělí, 27 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Francie bude hrdinně intervenovat na záchranu bojovníků ISIS s francouzským občanstvím, které...

Francie bude hrdinně intervenovat na záchranu bojovníků ISIS s francouzským občanstvím, které chce Irák popravit

Francouzská ministryně spravedlnosti oznámila, že vláda bude intervenovat, pokud by snad byli francouzští členové Islámského státu v Iráku za své aktivity odsouzeni k trestu smrti.

V Iráku se chystá proces s třinácti francouzskými bojovníky Islámského státu, které chytli v Sýrii, a podle iráckého práva je pro každého chyceného při poskytování materiální pomoci Islámskému státu nebo jiným extremistickým organizacím trestem smrt, hlásí Le Parisien.

Ministryně spravedlnosti Nicole Belloubet řekla, že Francie Iráčanům dovolí, aby odsuzovali cizí bojovníky, ale trvá na tom, aby se stanovila hranice, která jim nedovolí používat trest smrti.

„Jsou to dospělí Francouzi, kteří vědomě odešli na bojiště, takže není nic nelogického na tom, že odpovídají ze své činy, které spáchali,“ řekla Belloubet.

„My na jednu stranu zajistíme, aby bylo zajištěno právo na obhajobu, a na druhou stranu to, že Francouzům náleží konzulární ochrana. My tudíž zajistíme dodržení minimálního respektu k právu na spravedlivý soud,“ dodala.

Nadcházející procesy jsou jen posledními s cizími bojovníky z Evropy. Loni odsoudily irácké soudy Francouzku Melinu Boughedir k doživotnímu vězení za členství v Islámském státu.

Během procesu si advokáti této 27 leté obviněné stěžovali, že francouzská vláda proaktivně pracovala, aby jí a dalším džihádistům zabránila v návratu do Francie.

Tento měsíc úřady odhalily, že Francie se nejspíš dočká návratu stovek vracejících se členů islámského státu, kdy státní služby odhadují, že se budou muset postarat až o 300 mužů, 300 žen a 500 dětí čekajících na repatriaci.

Také Němcka Linda Wenzel byla iráckými úřady postavena před soud za vstup do Islámského státu a odsoudili ji k šesti rokům vězení za různá obvinění včetně ilegálního vstupu do země a za vstup do teroristické skupiny.

28 Feb 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/02/28/france-intervene-isis-fighter-citizens-sentenced-death-iraq/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Promigrační syrská aktivistka tvrdí, že žít v německém Sasku je horší než syrská občanská válka

„Snášet rasismus v Sasku je horší než každodenní válku v Sýrii.“ Německá spolková země Sasko je v Německu jednou z nejskeptičtějších k imigraci...

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie

Politolog Sergio Velasco v eseji pro The European Conservative mluvil s prominentními americkými a evropskými konzervativci o tom, proč se rozhodli přesídlit do Maďarska.

Most Popular

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x