Pondělí, 6 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Francouzská no-go zóna zažila třetí noc proti-policejního násilí v řadě

Francouzská no-go zóna zažila třetí noc proti-policejního násilí v řadě

Už třetí noc v řadě dochází ve „zranitelné čtvrti“ Monnaie v předměstí Romans-sur-Isére k střetům mezi „mladíky“ a policií, neboť násilí probíhá i přes karanténní opatření ke koronaviru.

Ve čtvrtek ráno došlo k incidentu u rue Ninon Vallin, kde ukradený Fiat Punto naboural do sloupku s videokamerou na kruhovém objezdu v této oblasti.

18letý řidič ukradeného Fiatu byl zatčen, ale skupina asi tak dvaceti jeho kamarádů si zatýkání všimla a tak na policii zahájila útok, při němž vypálili i ten Fiat, hlásí France Bleu.

Spolu s tím, jak na scénu přijížděli další policisté, aby pomohli svým kolegům, volali i mladíci posily, takže pak policajty zasypávala kameny a dlaždicemi skupina asi 40 lidí. Na policii také vypálili velký ohňostroj domácí výroby, takže ta byla k rozehnání davu nucena použít obranných prostředků.

Útoky na policii ale probíhaly už i řadu dní předtím, kdy panuje přesvědčení, že byly podníceny incidentem z minulého pátku, kdy mladíci vypálili auto a vrhali kameny na motocyklovou policii, která dorazila na scénu.

Také jinde ve Francii v komunitě Compiégne zkoušela policie vynutit zákaz vycházení kvůli čínskému koronaviru, přičemž byla napadena až 150 lidmi. Policisté tvrdí, že mezi 22:30 až 23:00 h na ně vystřelili nejméně 100 ohňostrojů.

„Situace začala být čím dál napjatější,“ řekla místní policie novinám Le Parisien.

V oblasti Vénissieux města Lyon, také tento týden došlo k řadě útoků proti policii spolu ještě s dvěma pokusy o vraždu – ovšem obě ta postřelení budou asi jen místním vyřizováním sporů mezi gangy.

Při jednou z útoků na policii utrpěl policista úraz hlavy rozbité kamenem vrženým do policejního vozu okýnkem.

Ani přísná karanténní opatření proti koronaviru nezatavila městské bouře a proti-policejní násilnosti po celé Francii včetně přinejmenším čtyřdenních bouří z minulého týdne.

CLEMENT MAHOUDEAU/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

3 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/03/french-no-go-zone-saw-third-straight-night-of-anti-police-violence/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

Jak by vypadala inflace v ekonomice skutečného volného trhu

Není nic podstatnějšího než výchozí předpoklad Bernankeho sledujícího situaci s nasliněným prstem ve vzduchu, že centrální banka Fed potřebuje polštář 200 bazických bodů...

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x