Pondělí, 30 ledna, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Francouzská policie na pařížském předměstí bojuje s ‚mladíky‘ kvůli mrtvému muži

Francouzská policie na pařížském předměstí bojuje s ‚mladíky‘ kvůli mrtvému muži

PAŘÍŽ (AP) – Policisté v pařížském předměstí se podle pondělního úředního prohlášení museli střetávat s mladíky protestujícími proti smrti muže, který zemřel při motocyklové nehodě.

První menší ohníčky v Argenteuil vzplály už v neděli v noci, když zakládali požáry z hněvu nad smrtí 18letého muže, uvedla policie. Ten se zabil při havárii v sobotu v noci, neboť neměl motocyklovou přilbu.

Francouzská média uvádí, že smutní kamarádi této oběti obviňují z jeho smrti blízký policejní vůz, který měl k havárii přispět, avšak žádné podrobné rozvedení příčiny neuvádí.

Policie žádné další podrobnosti okamžitě neuvedla, kdy říká, že vyšetřování teprve probíhá. Policie však tvrdí, že smrt tohoto teenagera způsobila, že pod pokličkou bublající napětí z posledních dvou měsíců vyvolané koronavirovou karanténou kvůli tomu vykypělo.

Policie k rozehnání protestů, při kterých vzplanula část popelnic, střílela slzný plyn. Některé jednotky pohotovostní policie vpadly do velkých činžáků sociálního bydlení, aby menší demonstrace rozptylovaly už tam.

By Voice of Europe 18 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/french-police-clash-with-youths-in-paris-suburb-over-mans-death/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

‚Nejsme ve válce s nikým,‘ odmítá Maďarsko německé tvrzení, že Evropa je ve válce s Ruskem

Péter Szijjártó reaguje na nedávné prohlášení německé ministryně zahraničí, v němž tvrdila, že Evropa je ve válce s Ruskem. Náhledový obrázek:...

Čína vede s USA válku státních dluhů

Hegemonie US dolaru je už dávno standardem globálního finančního a ekonomického systému. Ale vývoj v posledních letech a měsících (týdnech a událostech) poukazuje,...

Šest metrik z block-chainů ukazuje, že Bitcoin nabízí generační příležitost k nákupům

Šest vyzkoušených a otestovaných metrik z block-chainů ukazuje opakující se vzory naposledy viděné na dně posledních tří medvědích (klesajících) trhů…

Farma-giganti mají v EU neúměrný vliv na veřejné zdravotnictví

Farma-giganti obchodující v Evropské unii mají „neúměrný“ vliv na záležitosti veřejného zdravotnictví tohoto bloku, tvrdí studie. Zpráva sestavená francouzskou neziskovkou...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x