Neděle, 26 března, 2023
Home POLITIKA Houthiové zveřejnili šokující videa operace Vítězství od Boha

Houthiové zveřejnili šokující videa operace Vítězství od Boha

29. září zveřejnila mediální větev Houthiů šokující videa první fáze „Operace Vítězství od Boha,“ která proběhla v září jižně od saúdskoarabského Najranu.

Tato videa se předvedla během tiskové konference s mluvčím uvedené jemenské skupiny brigádním generálem Yahya Sarim, který odhalil nové podrobnosti o této operaci.

Podle brigádního generála Sariho byla tato operace plánována celé měsíce a zapojily se do ní i raketové síly, letectvo a síly protiletecké obrany.

Jemenské raketové síly vypálily na letiště Jizan deset raket Badir-1, zatímco letectvo provedlo 21 náletů proti vojenským cílům v Saúdském království. Tyto útoky probíhaly několik měsíců před touto operací, aby odlákaly letectvo Saúdy vedené koalice a narušily jim jejich operace.

Jemenské síly protivzdušné obrany během uvedené operace útočily převážně na útočné vrtulníky této koalice, aby jim bránily poskytnout přímou leteckou podporu Saúdským vojskům obklíčeným jižně od Najranu.

Brigádní generál Sari shrnul výsledky Operace Vítězství od Boha následovně:

  • Bojovníci Houthiů zabrali jižně od Najranu 350 km2 území včetně mnoha desítek klíčových postavení.
  • Zabito bylo přes 500 saúdských vojáků a jemenských milicí spřažených se Saúdy.
  • Přes 2 000 vojáků Saúdy vedené koalice bylo zajato včetně mnoha důstojníků.
  • Ukořistěny byly stovky bojových náklaďáčků, obrněných transportérů, bojových vozidel pěchoty a ženijních vozidel. Nejméně 15 dalších vozidel bylo zničeno.

Mluvčí Houthiů rovněž odhalil, že saúdské letouny provedly v zoufalé snaze tuto operaci zmařit nejméně 300 náletů, které prováděly tak odhodlaně, že často zasahovali i vlastní vojáky a bojovníky svých zástupných sil. Takže nejméně 200 koaličních vojáků bylo zabito při takovýchto „spřátelených“ náletech.

„Naše síly se sice pokoušely poskytnout nepřátelským vojákům zraněným v důsledku těchto náletů první pomoc, ale pokračující útoky to komplikovaly a zvyšovaly tak jejich ztráty,“ řekl brigádní generál Sari.

Videa zveřejněná tímto mediálním křídlem většinu informací zveřejněných brigádním generálem Sarim potvrdila a ten slíbil v nadcházejících dnech zveřejnit mnoho dalších videí.

Tento mluvčí Houthiů uvedl, že Operace Vítězství od Boha pořád ještě pokračuje, a vyzval jemenské bojovníky spřažené se Saúdy, aby opustili své bojové linie a vrátili se domů.

Saúdy vedená koalice zatím ještě tyto šokující záběry nekomentovala. Takové těžké ztráty by mohly toto Království přinutit, aby svou politiku vůči Jemenu zmírnilo.

Zdroj: https://southfront.org/houthis-release-shocking-videos-of-operation-victory-from-god/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Evropské jaro? Zatímco Francie hoří, Německo se chystá na velké stávky

S tím, jak se „zima naštvanosti“ zachvacující celou Evropu už eskaluje do „jara naštvanosti“, tak se stávky a protesty z Francie, Řecka a dalších...

Most Popular

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

Promigrační syrská aktivistka tvrdí, že žít v německém Sasku je horší než syrská občanská válka

„Snášet rasismus v Sasku je horší než každodenní válku v Sýrii.“ Německá spolková země Sasko je v Německu jednou z nejskeptičtějších k imigraci...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x