Pátek, 31 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Islámská stát vyslal na Vánoce poselství křesťanům celého světa chmurným videem řezání...

Islámská stát vyslal na Vánoce poselství křesťanům celého světa chmurným videem řezání křesťanských hlav

Islámský stát vydal den před Vánoci video, které údajně předvádí brutální popravu 11nigerijských křesťanů se zavázanýma očima jako pomstu za zabití vůdce ISIS Abu Bakra al-Baghdadiho a mluvčího IS Abdul-Hassana al-Muhajira, uvádí Ahmad Salkida žurnalista, který toto video první poslal.

„Toto je poselství křesťanům celého světa,“ říká maskovaný muž z Islámského státu v Západoafrické provincii Islámského státu (ISWAP) v 56 sekundovém klipu zveřejněném tiskovou agenturou Amaq, tj. platformou propagandy Islámského státu.

„Zabili jsme je v pomstě za zabití svých vůdců, včetně Abu Bakra al-Baghdadiho a mluvčího IS Abul-Hassana al-Muhajira.“

Video nafilmované na neidentifikovaném venkovním místě ukazuje, jak jednoho zajatce zastřelí, zatímco 10 dalších srazí k zemi a uříznou jim hlavy, uvádí BBC.

Zde je klip z tohoto videa, který je ustřižen před údajným odřezáváním hlav.

ISWAP, která má tuhé kontakty i se vzbouřeneckou skupinou Boko Haram se přidal k Bahdadimu v roce 2016, v posledních měsících zintenzivnila své útoky na křesťany, bezpečnostní pracovníky a pomocné organizaci včetně toho, že používá kontrolních míst na silnicích, na nichž zastavuje a prohledává cestující.

V úterý Spojené národy odsoudily „narůstání těchto postupů ozbrojenými skupinami, které tato kontrolní stanoviště zřizují, aby útočily na civilisty.

V neděli džihádisté zabili šest lidí a pět dalších unesli, včetně pracovníků pomocných organizací, když zastavovali auta na dálnici na okrajích Maiduguri, tj. metropole nigerijského státu Borno. V podobném útoku z 5. prosince bojovníci ISWAP převlečení za nigerijské vojáky zastavovali a prohledávali na kontrolních stanovištích u Maiduguri.

Skupina v prohlášení tvrdila, že mezi unesenými v tomto útoku bylo šest vojáků a osm civilistů včetně pracovníků Červeného kříže. V uplynulém týdnu skupina vydala médiím video ukazující 11 údajných rukojmí.

Podle zpráv jeden z rukojmí na videu o sobě řekl, že je učitelem ve škole, a prohlásil, že on a ostatní rukojmí apelují na nigerijskou vládu a Křesťanskou asociaci Nigérie (CAN), aby pomohly zajistit jejich propuštění.

by Tyler Durden

Fri, 12/27/2019 – 10:04

Konec formuláře

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/islamic-state-films-gruesome-beheadings-message-christians-all-over-world

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Promigrační syrská aktivistka tvrdí, že žít v německém Sasku je horší než syrská občanská válka

„Snášet rasismus v Sasku je horší než každodenní válku v Sýrii.“ Německá spolková země Sasko je v Německu jednou z nejskeptičtějších k imigraci...

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Most Popular

Washington ví, že bez pomoci USA prohrajeme a padne-li Bachmut, bude mě veřejnost tlačit k míru, lamentuje Zelenskyj

Prezident Volodymyr Zelenskyj i přes povídačku o strategické bezvýznamnosti Bachmutu prohlásil, že dojde-li v něm k porážce, tak to povede jak mezinárodní komunitu, tak...

Mezinárodní právo zemřelo před 24 lety, duch Srbska je však nezlomen, odsoudil srbský prezident USA a NATO

„Nenecháme své děti na pospas nikomu a nikdy nezapomeneme na všechny ty zabité při bombardování NATO,“ řekl Vučić. Mezinárodní...

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x