Pátek, 31 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Itálie činí odpovědnými za osud lodě s migranty Holandsko a EU

Itálie činí odpovědnými za osud lodě s migranty Holandsko a EU

ROME —Italský ministr vnitra Matteo Salvini v neděli řekl, že za tu podloudnou loď neziskovky Sea-Watch, která vázne ve Středozemním moři s 42 migranty na palubě, činí odpovědnými Holandsko a Evropskou unii.

„Už jsem napsal odpovídajícímu holandskému ministrovi. Jsem ohromen, že zavírají oči nad lodí, která se plaví pod jejich vlajkou, kterou používá německá neziskovka, a jenž už 11 dní vázne na otevřeném moři,“ uvedl Salvini na sociálních médiích.

„Činíme odpovědnými holandskou vládu a Evropskou unii – kteří jako obvykle zdálky dělají, že se jich to netýká – za vše, co se stane s ženami a muži na palubě Sea-Watch,“ řekl.

Itálie dovolila celkem jedenácti migrantům z paluby Sea-Watch, aby se se vylodili, včetně dvou těhotných žen, ale odmítá tomuto plavidlu umožnit, aby v Itálii zakotvilo. Tím tedy dalších 42 lidí na palubě této lodi vázne.

Panu Salvinimu, který je zároveň místopředsedou vlády a šéfem strany Liga, v uplynulém roce neustále roste popularita, když ve své kampani nadále slibuje, že ilegální imigraci omezí odporem vůči Bruselu i vůči neziskovkám, o kterých říká, že africkým migrantům dělají „taxi-službu“.

V roce 2017 popsal Salvini migrační krizi jako „invazi“, kterou inscenuje Brusel, když EU podporované neziskovky byly obviněny ze spolupráce s pašeráky lidí.

„Už nemůžete mluvit o migraci, nýbrž je třeba mluvit o invazi organizované, financované a plánované Bruselem, kdy Řím je s nimi komplicem,“ řekl tehdy před nástupem k moci Salvini.

V té době bylo několik neziskovek a dobročinných skupin vyšetřováno kvůli údajnému kořistění z migrantů a zločinnému spolčení s pašeráky lidí a s italskou mafií.

Řada organizací byla obviňována z aranžování setkání migrantských člunů s plavidly zachránců jen pár mil od afrického pobřeží, aby se pak kyvadlově sváželi do Itálie se shrábnutím úplatků od kriminálního podsvětí.

Od těch dob, kdy pan Salvini italské přístavy zavřel, tak se propadl i počet úmrtí migrantů na moři na nejnižší úroveň od počátku evropské migrační krize.

GIOVANNI ISOLINO/AFP/Getty Images

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

24 Jun 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/immigration/2019/06/24/italy-holds-netherlands-e-u-responsible-for-fate-of-migrant-vessel/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Promigrační syrská aktivistka tvrdí, že žít v německém Sasku je horší než syrská občanská válka

„Snášet rasismus v Sasku je horší než každodenní válku v Sýrii.“ Německá spolková země Sasko je v Německu jednou z nejskeptičtějších k imigraci...

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Most Popular

Washington ví, že bez pomoci USA prohrajeme a padne-li Bachmut, bude mě veřejnost tlačit k míru, lamentuje Zelenskyj

Prezident Volodymyr Zelenskyj i přes povídačku o strategické bezvýznamnosti Bachmutu prohlásil, že dojde-li v něm k porážce, tak to povede jak mezinárodní komunitu, tak...

Mezinárodní právo zemřelo před 24 lety, duch Srbska je však nezlomen, odsoudil srbský prezident USA a NATO

„Nenecháme své děti na pospas nikomu a nikdy nezapomeneme na všechny ty zabité při bombardování NATO,“ řekl Vučić. Mezinárodní...

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x