Čtvrtek, 2 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Itálie zabrala neziskovce plavidlo, kterým přivážela na koronavirus pozitivní migranty

Itálie zabrala neziskovce plavidlo, kterým přivážela na koronavirus pozitivní migranty

Italské úřady, prý kvůli neplnění předpisů, zabavily plavidlo Sea-Watch 3, které do Itálie minulý měsíc přivezlo přes 200 migrantů, z nichž byla spousta infikována čínským koronavirem.

Plavidlo na několik týdnů zakotvily v sicilském přístavu Porto Epedocle, když 25. června vyložilo migranty a bylo dáno do karantény kvůli skutečnosti, že nejméně 28 z migrantů na palubě bylo pozitivně testováno na koronavirus.

Italská Pobřežní stráž zabrání plavidla okomentovala prohlášením, že našli „mnoho technických a provozních neplnění předpisů, které ohrožují nejen bezpečnost posádky, ale i těch, které zachraňují,“ referují místní noviny La Sicilia.

Pohraniční stráž dodala, že plavidlo zůstane zabavené ve správním řízení, dokud posádka a země, pod jejíž vlajkou se plaví, což je Německo, nevyřeší problémy na palubě.

Toto zabrání není prvním případem v posledních letech, kdy se tato v Německu sídlící neziskovka dostala do sporů s italskými úřady.

Loni tato neziskovka svým přívozem na migranty pod vedením kapitánky a německé pro-migrační aktivistky Caroly Rackete nabourala do italského strážního člunu, který se jí pokoušel na příkaz bývalého ministra vnitra Matteo Salviniho zakázat vplutí do přístavu na ostrově Lampedusa.

Rackete italské úřady později zatkly a loď zabavily, ale nakonec ji v prosinci 2019 po sluníčkovém nátlaku propustily.

Sea-Watch je mezi těmi několika přívozy na migranty neziskovek, co jsou zase aktivní v libyjské oblasti – vyhledej a zachraň (SAR). Tato neziskovka obnovila operace, jakmile se začala opatření koronavirové karantény v Itálii i jinde uvolňovat.

GIOVANNI ISOLINO/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

11 Jul 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/07/11/italy-seizes-ngo-vessel-brought-coronavirus-positive-migrants/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x