Čtvrtek, 2 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Itálie zavírá pro neziskovkové přívozy migrantů všechny přístavy, neboť to už kvůli...

Itálie zavírá pro neziskovkové přívozy migrantů všechny přístavy, neboť to už kvůli epidemii není bezpečná země

Levicová vládní koalice zavřela v Itálii pro neziskovkové přívozy migrantů všechny přístavy, neboť konstatuje, že země už kvůli epidemii wuhanskému koronaviru není bezpečná.

Vláda prohlásila, že Itálie vůči všem migrantům a žadatelům o azyl kvůli vypuknutí epidemie čínského viru zavírá všechny své přístavy a nebude už přijímat přívozní plavidla neziskovek s migranty nejméně do 31. července.

Tento krok podpořilo i několik italských ministrů včetně ministra zdravotnictví a ministra vnitra, kteří uveřejnili navíc prohlášení i svých ministerstev.

„Po celou dobu trvání národní zdravotní nouze vzniklé z rozšíření viru COVIV-19 nezajišťují italské přístavy nezbytné požadavky bezpečnosti, aby byly klasifikovány jako ‚bezpečná místa‘ tak, jak je stanovuje Hamburská konvence o námořním vyhledávání a záchraně pro záchranné případy prováděné námořními jednotkami plavícími se pod zahraniční vlajkou mimo italskou SAR (oblast hledání a záchrany),“ uvádí se podle Il Giornale v prohlášení.

Vypuknutí epidemie koronaviru vedlo většinu neziskovek přivážejících migranty, aby ponechaly svá plavidla v přístavech kromě v Německu sídlící neziskovky Sea-Eye, která nedávno od severoafrického pobřeží posbírala 150 migrantů a teď už řadu dnů čeká na vylodění v Itálii.

Ministerstvo dopravy a infrastruktur odmítlo požadavek Sea-Eye na vylodění a místo toho vyzvalo německou vládu, aby si to s tou lodí s migranty na palubě, za kterou má odpovědnost, vyřídila sama.

Státní tajemník ministerstva vnitra Carlo Sibilia navrhl, aby ti migranti na palubě uvedeného transportního plavidla zůstali v karanténě.

Aniž by plavidlo Sea-Eye konkrétně zmínil, tak přiznal, že taková opatření by mohla být možná, kdyby Itálie byla bezpečnou zemí, když řekl: „Když tu pokračuje stav nouze takové mohutnosti, tak si nemyslím, že bychom mohli ještě bezpečnost zaručit.“

Před epidemií koronaviru vyskočil počet migrantů přijíždějících do Itálie na přívozních plavidlech neziskovek na 948 procent stavu v předchozím roce, kdy jako ministr vnitra sloužil populistický senátor Matteo Salvini, který přístavy této země pro neziskovky zavřel.

OLMO CALVO/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

9 Apr 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/04/09/italy-closes-all-ports-migrant-transport-ngos-deeming-country-not-safe/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x