Pátek, 24 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Italský ostrov kolabuje kvůli narůstajícímu počtu migrantů

Italský ostrov kolabuje kvůli narůstajícímu počtu migrantů

Italský ostrov Lampedusa je podle zpráv pod nesmírným tlakem a má potíže poradit si s nově příchozími migranty, i když už jeho příjímací centrum zdvojnásobilo svoji kapacitu.

Tento středomořský ostrov ležící jižně od Sicílie je v posledních týdnech vystaven nové vlně migrantů připlouvajících z Tuniska. Jen v úterý přišlo 53 ilegálů, kteří se na tomto ostrově vylodili, hlásí italské noviny Il Giornale.

Tento list dodává, že dalších 80 migrantů z Tuniska dorazilo jen pár dnů předtím. Dohromady za uplynulý týden na Lampedusu připlulo asi 300 migrantů.

Místní přijímací centrum má kapacitu jen 91 migrantů. Teď, když je tam asi 300 migrantů, tak už je v krizovém stavu. Očekává se, že asi 75 migrantů se převeze na Agrigento, ale i tak se bude toto přijímací centrum potýkat s dvojnásobkem přijímací kapacity, než na jakou bylo konstruováno.

Kvůli tomuto novému přívalu ilegálů zlořečil nové levicové koalici Hnutí pěti hvězd a Demokratické strany vůdce populistické Ligy a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini.

„Tato nová levicová vláda zvýšila za pouhé tři týdny vyloďování o 152 procent oproti předchozímu roku,“ řekl Salvini. Uvedl, že loni jich bylo jen 942 v porovnání 2 400 za stejnou dobu letos.

K přívalu migrantů dochází poté, co Demokratická strana signalizovala, že bude rušit některé Salviniho politiky včetně zavření přístavů pro neziskovky přivážející migranty.

Tento měsíc už média referovala, že v zóně hledání a záchrany u libyjských teritoriálních vod už zase operuje nejméně deset neziskovek.

Jedné z neziskovek, Doktoři bez hranic, se podařilo během posledních několika týdnů posbírat stovky migrantů a 82 z nich odvezli uprostřed minulého měsíce do Itálie.

Chris McGrath/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

3 Oct 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/10/03/italian-island-faces-collapse-migrant-numbers-surge/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie

Politolog Sergio Velasco v eseji pro The European Conservative mluvil s prominentními americkými a evropskými konzervativci o tom, proč se rozhodli přesídlit do Maďarska.

Strana holandských traktorových protestujících to natřela Zelené agendě vlády a EU

Vzrůstající populistická pro-zemědělská strana Selské občanské hnutí (BBB) přes noc otřásla v Nizozemsku základy politiky, jelikož si uprostřed rostoucí zatrpklosti proti globalistické vládě...

Most Popular

Cenzurní režim EU se globalizuje

Autoritářský Zákon o digitálních službách znamená smrt svobody slova na internetu. Málo lidí ví, že 16. listopad 2022 byl...

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x