Pátek, 24 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Italský prezident vystoupil proti Salvinimu: ,,Vítat uprchlíky je naší ‚povinností"

Italský prezident vystoupil proti Salvinimu: ,,Vítat uprchlíky je naší ‚povinností”

Italský prezident Sergio Mattarella během projevu ke Světovému dni uprchlíků tvrdil, že „povinností“ všech Italů je vítat uprchlíky.

Italský prezident zdůrazňoval, že Itálie má „silný morální a právní závazek“ přijímat uprchlíky, což uváděl, i jako základní princip italské ústavy, dle Il Giornale.

„Uprchlíci nám každý den tvrdě připomínají příběhy o utrpení, diskriminaci, odtržení od rodiny, vlasti a o vytržení z kořenů,“ kázal Mattarella.

„Všichni lidé byli ve své historii oběťmi tragédií takovéto povahy. Závažné těžkosti, které postihly lidi z regionů k nám velice blízkých, si pak zasluhují pečlivou reflexi příčin těchto tragédií a to, abychom na ně odpověděli tak, jak požadují,“ dodal.

Ač italský prezident řekl, že je povinností Italů vítat uprchlíky, tak rovněž uznával, že Itálie by neměla jednat sama, když říkal, že „tyto akce se musí koordinovat za účasti mezinárodní komunity, a to především na evropské úrovni,“ kdy argumentoval, že Evropská unie musí přijmout celoevropskou politiku.

Dodal k tomu, že EU „musí být protagonistou rozvoje společné politiky, která umožní tlumit konflikty a podporovat bezpečnost a rozvoj potřebný pro lidi nejvíce vystavené humanitárním krizím pomocí strukturovaného partnerství se zeměmi a komunitami, které se ujaly uprchlíků a žadatelů o azyl.“

Takovéto komentáře ostře kontrastují proti těm, které často pronáší populistický ministr vnitra a de-facto skutečný vůdce Itálie Matteo Salvini, který zavřel italské přístavy pro lodě neziskovek vozících migranty, a omezil tak počet přicházejících migrantů o více než 90 procent.

Salviniho politiky také vedly k prudkému poklesu počtů utonutí migrantů ve Středozemním moři.

Mattarella dával už v minulosti najevo, že není zrovna největším fanouškem současné populistické koaliční vlády, když původně v květnu loňského roku odmítal jmenovat vládu koalice mezi Salviniho Ligou a Hnutím pěti hvězd.

Po počátečním odmítání se mnoho Italů uchýlilo na sociální média a volali tam po impeachmentu Mattarelly.

VINCENZO PINTO/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

21 Jun 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/06/21/italian-president-welcoming-refugees-duty/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie

Politolog Sergio Velasco v eseji pro The European Conservative mluvil s prominentními americkými a evropskými konzervativci o tom, proč se rozhodli přesídlit do Maďarska.

Strana holandských traktorových protestujících to natřela Zelené agendě vlády a EU

Vzrůstající populistická pro-zemědělská strana Selské občanské hnutí (BBB) přes noc otřásla v Nizozemsku základy politiky, jelikož si uprostřed rostoucí zatrpklosti proti globalistické vládě...

Most Popular

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x