Pondělí, 6 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Italský soud odsoudil zahraniční pašeráky lidí k 20 letům za mučení

Italský soud odsoudil zahraniční pašeráky lidí k 20 letům za mučení

Italský soud odsoudil tři zahraniční pašeráky lidí k 20 letům každému, neboť byli shledáni vinnými z mučení migrantů, kteří se pokoušeli přeplout Středomoří.

Tři muži, 27letý Guinean Mohammed Conde, 26letý Egypťan Hameda Ahmed a 24letý Egypťan Mahmoud Ashuia byli shledáni vinnými z příslušnosti ke kriminální organizaci, která je zapojená do pašování lidí, mučení, sexuálního násilí, vražd a vyděračských únosů.

Podle výpovědí a důkazů předložených soudu tito tři muži údajně mučili a bili migranty nejen na palubách člunů ve Středozemním moři, ale i ve vězení na libyjské pevnině, hlásí italské noviny Gazztta del Sud.

Tito tři muži byli zatčeni loni v srpnu v sicilském městě Messina na základě společného vyšetřování jejich činnosti pašování lidí vyšetřované orgány zákona v Messině a v Palermu.

Rovněž byli zapleteni do vylodění 59 migrantů na ostrově Lampedusa 5. a 7. července 2019 z plavidla provozovaného levicovou italskou neziskovkou Mediterranea Saving Humans (Středomořská záchrana lidí).

Tato neziskovka měla v minulosti potíže kvůli domněnkám, že napomáhá ilegální migraci, když jejího šéfa Luca Casariniho loni vyslýchaly italské orgán, neboť tehdy jako místopředseda vlády a ministr vnitra sloužil populistický vůdce strany Liga Matteo Salvini.

Itálie v posledních několika letech pozatýkala řadu pašeráků lidí a rozbila několik pašeráckých sítí.

Asi nejbrutálnější případ posledních let se udál roku 2016 za účasti neblaze proslulého eritrejského náčelníka Medhanie Yehdego Mereda.

Pod přezdívkou „Generál“ byl tento muž, o němž se věří, že je to Mered, zatčen v Súdánu a toho roku v červnu vydán do Itálie. Jeho mobilní telefon odhalil nejen činy mučení migrantů, ale i fotky a videa rozčtvrcených těl, vražd a páchání kanibalismu.

Avšak v roce 2019 tohoto odsouzeného muže propustili, když soudce usoudil, že to ve skutečnosti byl Medhanie Tesfamariam Berhe, daleko níže postavený pašerák lidí, který byl mylně identifikován jako Mered.

„Generál“ si nahrabal miliony eur nejen z pašování lidí, ale také z odběrů a prodejů orgánů migrantů.

CHRIS TOMLINSON

31 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/31/italian-court-sentences-foreign-people-smugglers-to-20-years-for-torture/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

Jak by vypadala inflace v ekonomice skutečného volného trhu

Není nic podstatnějšího než výchozí předpoklad Bernankeho sledujícího situaci s nasliněným prstem ve vzduchu, že centrální banka Fed potřebuje polštář 200 bazických bodů...

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x