Pondělí, 27 března, 2023
Home Nezařazené Jak USA a Evropská Unie manipulují veřejné mínění v Černé hoře

Jak USA a Evropská Unie manipulují veřejné mínění v Černé hoře

(en.wikipedia.org)

 

Propaganda je běžný jev a USA nejsou v Evropě jedinou manupulující velmocí…Bez ohledu na to, kdo šíří dobro a kdo zlo, urputnost “osvěty” na Balkáně nevěští nic dobrého a může otevírat náhled i do dění jinde v Evropě.

Autor: Ion Todescu
Na tomto příspěvku jsem pracoval dlouhou dobu. Pečlivě jsem vybíral kousky informací, abych poskytl celistvý obraz.
Je dobře známo, že USA zaměstnávají sofistikovanou síť nevládních organizací pro manipulování veřejného vědomí v nejrůznějších zemích po světě. Nevládní organizace také hrají roli při přípravě balkánských tzv. barevných revolucí.

V poslední době jsem důkladně pozoroval dění v Černé hoře, malé zemi, která horlivě usiluje o to, aby její “partneři” NATO se vynasnažili pro připojení tohoto balkánského státu k alianci. Nad rozsahem tohoto úsilí budete žasnout.

Říkat, že v Černé hoře funguje síť zahraničních kontrolovaných organizací, by bylo podhodnocující. Není to jen síť, jedná se o vlastní systém – síť sítí.

Obrázek ilustruje strukturální vazby mezi vlivnými agenty v rámci snahy manipulovat a vymývat mozek lidem v Černé hoře:

Agents of Influence Network in Montenegro

(zdroj: off-guardian.org)

 

Jak lze vidět, v tomto abnormálním procesu vtahování Černé hory do NATO jsou zahrnuty vládní struktury, nevládní organizace, média i komerční subjekty.

Proces je koordinován americkým kongresem a ministerstvem zahraničí skrze Agency for International Development (USAID), National Endowment for Democracy (NED), National Democratic Institute (NDI), Open Society Foundation, Orion Strategies a konzultační společnosti skupiny RIF, zatímco NATO používá svůj útvar Public Diplomacy Division. Evropské země jednají skrze své ambasády.

Koordinující jednotka je v terénu reprezentována Radou pro členství Černé hory v NATO s premiérovým zmocněncem pro zahraniční záležitosti (Vesko Garčević) jakožto státním koordinátorem pro NATO.

Tato rada zavedla komunikační skupinu 12 členů přímo odpovědných za vytvoření podpory veřejnosti pro vstup Černé hory do NATO. Klíčoví členové jsou:

Olivera Đukanović – koordinátorka vztahů s médii

Ana Dragić – manažerka sektoru nevládních organizací

Valentina Radulović Šćepanović –  manažerka pro politické strany a místní správu

Komunikační skupina podepsala memorandum s více než 60 nevládními organizacemi Černé hory pro pohánění své iniciativy a zavedení nástrojů pro manipulaci veřejného mínění. Tím si vytvořila stále se rozvíjející širokospektrou síť. Přetahuje k sobě další členy a formuje si útvary pro ovlivnění mysli veřejnosti v Černé hoře z různých úhlů pod rouškou sociálních aktivit. Vyústilo to v komplexní hierarchickou strukturu, kde velké nevládní organizace distribuují úkoly mezi organizace menší.

Největší nevládní organizace v Černé hoře jsou:
– Síť pro upevnění sektoru nevládních organizací
– Atlantická rada Černé hory
– Youth Atlantic Treaty Assosiation (YATA)
– Centrum pro demokratickou přeměnu
– Centrum monitoringu a výzkumu
– Alfa Center
– Nadace pro rozvoj severní Černé hory

Žádná informační kampaň samozřejmě neuspěje bez médií. Každý den je obyvatelům řádně vymýván mozek formou různých talk show, promo videí, novinových článků a internetových článků obhajujících připojení k NATO.
S veřejným názorem žonglují tato média:

státní televizní kanály TVCG 1 a TVCG 2, Pink Media Group, TV Vijesti, Prva crnogorska televizija, MBC, RTV Atlas, NTV Montena;

noviny Dan, Vijesti, Pobjeda, Dnevne Novine, Blic Montenegro, Informer;
zpravodajské weby Cafe Del Montenegro, Vijesti, Radio and Television of Montenegro, atd.

Pokrytí každého televizního kanálu měsíčně obsahuje 15 až 25 show podporujících NATO a každé periodikum vydává 40 až 50 úvodníků měsíčně

Peníze přicházejí z ambasád USA a evropských zemí (zvláště Británie, Nizozemí a Norska), USAID, NED, NDI, Konrad Adenauer Foundation, Marshall Foundation, Rockefeller Foundation, Open Society Foundation, Balkan Trust for Democracy, globálních nevládních organizací jako Transparency International, atd.

Připojení Černé hory k NATO je považováno za užitečné také nadnárodními korporacemi. Z tohoto důvodu Coca-Cola, Microsoft, Diners Club, T-mobile a Media Development Loan Fund agresivně financují nevládní sektor této země a NATO propagující kampaně.

Pro pochopení role investic do propagandy členství v NATO je možné se podívat, v jakém rozsahu je financována určitá nevládní organizace Černé hory, např. Centrum pro demokratickou přeměnu. Měl jsem náhled do těchto údajů z roku 2009. Pouhých 8 tisíc EUR z celkových 160 tisíc bylo rozděleno vládními strukturami v Černé hoře.

 

Zdroj (celý článek): http://off-guardian.org/2015/12/13/how-u-s-and-eu-manipulate-public-consciousness-montenegro/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
21
0
Would love your thoughts, please comment.x