Pátek, 31 března, 2023
Home NWO Mezinárodní konflikty Je to jen půl desetiletí a NY Post už přiznává, že ISIS...

Je to jen půl desetiletí a NY Post už přiznává, že ISIS vedla členská země NATO Turecko

Zase nastal ten čas: turecký prezident Tayyip Erdogan o víkendu, což je asi jeho tweetovací čas, varoval, že jeho armáda dělá přípravy k akcím na své jižní hranici se Sýrií, kdy říká, že přijme jednostranné kroky k vytvoření „bezpečné zóny“ spolu s rojením obvinění, že USA zaostávají s realizací dohod, které by měly síly syrských Kurdů držet v odstupu od hranice.

Je to zase další ‚konspirační teorie‘, která se posléze ukazuje být potvrzena jako konspirační fakt samotným mainstreamem. New York Post se ptá: „Proč média nereferují o vazbách tureckého prezidenta na ISIS?“ no ve skutečnosti jsme o tom nekonečně referovali my tady a dělo se to i na dalších místech už asi půl desetiletí. No ale myslíme si, že radši pozdě, než nikdy. Tato zpráva uvádí:

Důkazy o Erdoganově přímé, osobní a institucionální podpoře pro ISIS a propojené džihádistické skupiny jsou tak rozsáhlé, že nechápeme, proč tomu americká média nevěnují větší pozornost.

Tato zpráva se pouze nezastavuje u tvrzení, že člen NATO Turecko mělo nepřímé nebo vzdálené vztahy s ISIS, nýbrž poukazuje, že turecká zpravodajská služba (MIT) pod přímým dohledem Erdogana tuto teroristickou skupinu přímo vyzbrojovala a financovala.

NY Post, který se tím jen lehce dotýká špičky ledovce, uvážíme-li celou tu hromadu důkazů, které se o tom za ty roky vynořily, tvrdí:

Je to Erdoganova oddanost globálnímu džihádu a zvláště pak teroristům ISIS. Turecká zpravodajská služba MIT od roku 2012 podle Erdoganových pokynů poskytovala ISIS zdroje a hmotnou pomoc, zatímco turečtí celníci zavírali oči nad tím, jak rekruti ISIS proudí do Sýrie a Iráku přes turecké hranice.

Spousty bojovníků ISIS pochytaných kurdskými s USA spřátelenými silami v severní Sýrii ukazovaly ve svých pasech turecká odchodová razítka a i jinak se vychloubali přímou pomocí, které se jim od tureckých úřadů dostávalo.“

Zpráva dále cituje nedávno chyceného bojovníka ISIS, který svým kurdským věznitelům řekl: „Turecké zpravodajství ví všechno.“

Zajímavé je, že když počátkem roku 2014 viceprezident Joe Biden v harvardském projevu identifikoval „naše spojence“ a „naše velké přátele“ – mezi nimi Turecko, Spojené arabské emiráty a Saúdskou Arábii – tak tito byli za vzestupem ISIS (samozřejmě, že se zdržel jmenování Spojených států, ač předtím uznával, že USA právě s těmito zeměmi v Syrské válce „ruku v ruce“ spolupracovaly).

„O Turecku přiznával, že dovolilo přes svoji hranici vstup příliš velkému počtu zahraničních bojovníků do Sýrie,“ což Biden v té době vysvětloval parafrází z BBC. „Nemohli jsme své kolegy přesvědčit, aby je přestali zásobovat,“ přiznal se Biden, což vlastně znamenalo, že muž číslo 2 Ameriky přiznával vlastní roli USA při živení vzestupu ISIS v naději na svržení Assada.

Bidenovo ohromující přiznání, jehož televizní záznam byl snadno dostupný, bylo ale médii mainstreamu v podstatě pohřbeno, když tato média komentovala jen to, jak byl později přinucen se omluvit za své upřímné otevřené poznámky. Tento záznam sám nevysílala žádná významnější síť a je pořád pro širší americkou veřejnost neznámý.

https://twitter.com/markbspiegel/status/1175876072119951361/photo/1

A teď o pět let později jsou k dispozici další důkazy od NY Post, který dokumentuje, že – turecká pomoc ISIS byla vedena přímo shora.

V roce 2016 vydala Wikileaks archiv 58 000 emailů dokumentujících zapojení Erdoganova zetě Berata Albayraka v pomoci ISIS s prodejem ropy ukradené ze Sýrie a z Iráku.

A teď v poslední době teroristé ISIS prostě hromadně převlékají uniformy, aby se přidali ke skupinám Tureckem podporovaných ‚rebelů‘, které jak si Post všímá, které se pak zapojují do „etnických čistek“ proti syrským Kurdům.

Ale i přes to všechno zůstává Erdoganovo Turecko pořád klíčovým členem NATO, americké síly pořád úzce spolupracují s jeho ozbrojenými silami a s jeho zpravodajskými službami podporujícími ISIS a americká vojska pořád operují z klíčových tureckých základen, jako je letecká základna Incirlik.

by Tyler Durden

Mon, 09/23/2019 – 12:25

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/half-decade-late-ny-post-admits-isis-run-nato-member-turkey

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Washington ví, že bez pomoci USA prohrajeme a padne-li Bachmut, bude mě veřejnost tlačit k míru, lamentuje Zelenskyj

Prezident Volodymyr Zelenskyj i přes povídačku o strategické bezvýznamnosti Bachmutu prohlásil, že dojde-li v něm k porážce, tak to povede jak mezinárodní komunitu, tak...

Mezinárodní právo zemřelo před 24 lety, duch Srbska je však nezlomen, odsoudil srbský prezident USA a NATO

„Nenecháme své děti na pospas nikomu a nikdy nezapomeneme na všechny ty zabité při bombardování NATO,“ řekl Vučić. Mezinárodní...

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

Most Popular

Washington ví, že bez pomoci USA prohrajeme a padne-li Bachmut, bude mě veřejnost tlačit k míru, lamentuje Zelenskyj

Prezident Volodymyr Zelenskyj i přes povídačku o strategické bezvýznamnosti Bachmutu prohlásil, že dojde-li v něm k porážce, tak to povede jak mezinárodní komunitu, tak...

Mezinárodní právo zemřelo před 24 lety, duch Srbska je však nezlomen, odsoudil srbský prezident USA a NATO

„Nenecháme své děti na pospas nikomu a nikdy nezapomeneme na všechny ty zabité při bombardování NATO,“ řekl Vučić. Mezinárodní...

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x