Posted on March 16, 2019 by Baron Bodissey
Ve videu, které si můžete v originále pustit s anglickými titulky v článku v odkazu na zdroj dole, odpovídal italský ministr vnitra Matteo Salvini na sugestivní otázku o „pravicovém extremismu“, který prý způsobil nedávný masakr na Novém Zélandu.
Přepis videa:
Gaia Marinetti, Fanpage.
Zdravím vás, ministře. – Už jsem tady, abych si s vámi popovídala o tom, co se stalo na Novém Zélandě. Nemyslíte si, že v Itálii se v poslední době problém pravicového extremismu podceňoval?
Myslím tím i to smýšlení o Trainiho případě, který jste vy a další označovali za izolovaný případ, ale má to přeci co dělat s ideologií, která se stává čím dál více a více agresivní?
Matteo Salvini:
Jediný extremismus, který stojí za pozornost, je ten islámský.
Ty všelijaké pravicové a levicové extremismy už zůstávají jen nostalgickými okrajovými skupinami mimo tento prostoro-čas, u kterých se naštěstí můžeme spolehnout na to, že je zpravodajské agentury monitorují, a občas nás vyprovokují k morálnímu pohoršení.
Evidentně je však jakýkoliv druh násilí od lidí jakéhokoliv politického odstínu už zastaven a všechno se to odsoudilo a uvěznilo.
Když ale mluvíme o extremismu, který stojí za řeč, tak polovina výnosů, které jsem jako ministr vnitra podepsal, se zabývá islámským extremismem.
Toto bylo vystavena na Counterjihad, Domestic terrorism, Enrichment, Europe, Holy War, Legal action, News, PC/MC, Politics by Baron Bodissey. Odkaz na permalink.