Pátek, 2 června, 2023
Home NWO Globální oteplování Kde je ta „klimatická krize“, o které aktivisté pořád melou?

Kde je ta „klimatická krize“, o které aktivisté pořád melou?

Hysterie klimatické změny je protlačovaným tématem sociálních svárů nejméně už od 80. let. Západní země jsou už nejméně 40 let neustále bombardované propagandou globálního oteplování a předpověďmi ekologického kataklyzmatu. Mnoho lidí strávilo časy svého formování v dětství a školní roky v indoktrinaci povídačkami o zkáze – o světě, v němž oceány stoupají o stovky stop a pevniny jsou pohlcovány vlnami. O světě, v němž exponenciálně rostoucí teploty vytváří pohromu s počasím, kdy miliony lidí zabijí hurikány, tornáda, povodně a sucha.

Jak mnozí z nás vědí, tak všechna ta tvrzení se ukázala být mimo realitu. Ledovce a polární čepičky nikdy neroztály. Pevniny nezaplavuje moře. Jediný hladomor dneška je důsledkem ekonomické katastrofy, ne klimatické katastrofy. Ani nejohroženější druhy se z planety neztratily. Ale klimatičtí vědátoři hrabou miliardy dolarů z financování od vlád a globalistické think tanky hlásají, že přichází apokalyptické počasí, sice jim 40 let nic nevychází, ale i teď bychom jim měli věřit. „Debata skončila,“ říkají, a my se těm „expertům“ musíme podvolit.

Kde ale jsou důkazy o té klimatické krizi, o které všichni ti dobře financovaní vědátoři a aktivisté pořád melou? Kde jsou ty dopady na počasí? Člověk může vidět velice hmatatelné výsledky naší probíhající ekonomické krize; inflaci a vysoké ceny, ožebračené spotřebitele přežívající díky kreditním kartám, masové propouštění šířící se z průmyslové výroby do jiných sektorů aj. Bude-li klimatický kult chtít, aby je lidé brali vážně, budou muset předvést nějaký druh viditelného důkazu, že globální oteplování je skutečnou a legitimní hrozbou.

Je tu ale problém, že žádný důkaz nemají, a tak jsou nuceni jako prostředek zastrašování veřejnosti podvodně spojovat každičkou událost ošklivého počasí s „klimatickou změnou“. Podívejme se tedy na data o skutečném počasí a uvidíme, jestli ty údajně nebezpečné uhlíkové emise nějak přispívají k meteorologickým kalamitám.

O USA se často mluví jako o primárním znečišťovateli uhlíkem (ač země jako Čína produkují 30 % globálních uhlíkových emisí, zatímco USA jich produkují jen 14 %). Podívejme se na záznamy amerických meteorologických údajů a podívejme se, zda nalezneme projevy nadcházející katastrofy. Je-li ten problém globální, měl by určitě být na počasí v USA vidět stejně jako ve všech jiných zemích.

Co třeba hurikány? Pokaždé, když hurikán postihne pobřeží Zálivu, vykřikují média mainstreamu o klimatické změně jako o příčině. Nastal ale v USA významný nárůst hurikánů? Ne, podle dlouhodobých dat. Bouře se formují s četností v souladu s historickými záznamy.

A co třeba velké povodně? Dochází k více průtržím mračen a k říčním záplavám? Ne nedochází. Dnes k záplavám nedochází s větší četností nebo závažností než v minulých desetiletích. I klimatičtí vědátoři musí přiznávat, že nebezpečí škod z povodní v USA i globálně už desítky let klesá. Data o škodách v poměru k HDP to ukazují.

Znamená to snad, že se potýkáme s rostoucím suchem? Určitě by přeci globální oteplování mělo způsobovat značné škody úbytkem deště? Kdepak, ani to se neděje. K nejhorším suchům v nedávné historii USA došlo ve 30. a v 50. letech.

Tak třeba uvidíme značný posuv u tornád a u hrozného počasí na pevnině? Je dnes více smrtonosných tornád než před lety? Ne, není. Ve skutečnosti nebezpečných tornád ubývá.

Hysterie klimatické změny často jako východiska své argumentace využívá teorie o teplotním „bodu zvratu“. Oficiální data o teplotách se (v USA) táhnou jen do 80. let 19. století, což nám pootvírá okénko k pohledu na klima a na porovnání dnešních dat s minulostí. Podle NOAA globální teploty za 100 let nevyrostly ani o 1°C. Tvrdí, že to chce vzestup jen o 1,5°C, aby nastal bod zvratu, který zničí tu Zemi, jak ji známe. Neexistuje žádný důkaz, který by teorii o bodu zvratu podpořil, ani to nemá historický precedent. Určitě žádný meteorologický důkaz neexistuje a ti, co o tom pochybují, mají potíže najít jakýkoliv doklad o klimatické katastrofě na obzoru.

Jestli ta data cokoliv dokazují, tak to, že člověkem vytvořené uhlíkové emise nemají na meteorologické události žádný dopad. Takže, jsme-li na pokraji zničení globálním oteplováním, tak to není způsobeno lidským průmyslem.

Pravdou je, že klimatická změna se stala náboženskou ideologií, rozšířením klanění se Zemi založený spíše na víře než na faktech. A klimatický kult jako všechna náboženství potřebuje mytologii Apokalypsy s vyobrazením konce světa, aby udrželi ovce v poslušném stádě. V každé dekádě vyčarují nové pohádky o nevyhnutelné zkáze, pokud nebudeme poslouchat jejich pravidla a nepodvolíme se jejich vrtochům. Je to smutný pokus naverbovat vědu jako nástroj k vyvolání fanatismu.

BY TYLER DURDEN

WEDNESDAY, FEB 15, 2023 – 08:45 AM

Zdroj: https://www.zerohedge.com/weather/where-climate-crisis-activists-keep-talking-about

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Tři nové dohody Číny, Ruska, Íránu a Iráku potvrzují nový řád ropných trhů

Moskva 18. května jen s Íránem podepsala 10 nových smluv o spolupráci v ropném sektoru. Čína počkala jen,...

Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají

Podle nového průzkumu má AfD stále prostor k růstu. Strana Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech stále roste výše, když už...

Slovenští úředníci prosí Brusel, aby intervenoval do nadcházejících voleb a bránil zvolení Fica

Podle vůdce strany Směr Roberta Fica suita úředníků a nezizkovkářů vyzvala činitele EU a NATO, aby v září pomohli zabránit vítězství jeho strany.

Most Popular

Tři nové dohody Číny, Ruska, Íránu a Iráku potvrzují nový řád ropných trhů

Moskva 18. května jen s Íránem podepsala 10 nových smluv o spolupráci v ropném sektoru. Čína počkala jen,...

Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají

Podle nového průzkumu má AfD stále prostor k růstu. Strana Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech stále roste výše, když už...

Slovenští úředníci prosí Brusel, aby intervenoval do nadcházejících voleb a bránil zvolení Fica

Podle vůdce strany Směr Roberta Fica suita úředníků a nezizkovkářů vyzvala činitele EU a NATO, aby v září pomohli zabránit vítězství jeho strany.

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x