Pondělí, 20 března, 2023
Home EKONOMIKA Konečně přichází Notre Dame miliardářů

Konečně přichází Notre Dame miliardářů

Bamiyanského Buddhu zničila netolerantní sekta předstírající příznivce islámu. Buddhismus celého světa se rmoutil. Západ to ale sotva zajímalo.

Zbytky ruin Babylónu a přilehlé muzeum okupovali, vyplundrovali a vandalsky poničili američtí Mariňáci během operace Šok a úžas v roce 2003. Západ tomu nevěnoval žádnou pozornost.

Obrovské části Palmyry – legendární oázy Hedvábné stezky – zničila další netolerantní sekta předstírající, že vyznává islám, během čehož jim záda krylo Západní „zpravodajství“. A Západ to nezajímalo.

Spousta katolických a pravoslavných chrámů v Sýrii byla vypálená do základů stejnou netolerantní sektou předstírající vyznávání islámu, kdy je sponzorovaly a vyzbrojovaly mj. USA, Británie a Francie. Západ tomu nevěnoval absolutně žádnou pozornost.

Notre-Dame, které bylo v mnoha ohledech vykládáno jako jakási Matrice Západu, částečně ohořelo kvůli prý náhodnému požáru.

Zvláště pak střecha: stovky dubových trámů, některé až ze 13. století. Metaforicky to lze vykládat jako shoření střechy nad kolektivní hlavou Západu.

Že by špatná karma? Konečně?

*  *  *

Teď tedy zpátky k jádru věci.

Notre-Dame patří francouzskému státu, který se o tento gotický klenot klenoucí se přes osm století zajímal jen málo – spíš vůbec.

Drolící se arkády, chiméry, reliéfy, chrliče, ty všechny už dávno padaly na zem a uchovávaly se v improvizovaných depozitářích v prostorech zázemí chrámu.

Teprve loni dostal Notre-Dame konečně šek na 2 miliony euro na obnovu vížky na vrcholu – která včera do základů vyhořela.

Restaurace celé katedrály by stála 150 milionů euro, jak uvádí vrcholný světový expert na Notre-Dame, kterým je shodou okolností Američan Andrew Tallon.

V poslední době byli správci katedrály ve skutečnosti s francouzským státem ve válce.

Francouzský stát vydělával nejméně 4 miliony eur každoročně na poplatcích od turistů za vstup do Dvojice věží (zvonic), a nakonec z toho po dlouhém čase na údržbu Notre-Dame utrousil jen 2 miliony eur.

Rektor Notre-Dame odmítl zpoplatnit lístky za vstup do samotné katedrály – jako se to děje např. v Duomo v Miláně.

Notre-Dame v podstatě přežívalo na vyžebraných darech – které zaplatily platy jen 70 zaměstnanců, kterých bylo zapotřebí nejen, aby dohlížely na ty masy turistů, ale také aby organizovali osm mší denně.

Jediným návrhem francouzského státu na minimalizaci tohoto martýria bylo zorganizovat benefiční loterii. Tudíž privatizovat to, k čemu se stát zavázal a bylo to jeho povinností.

Takže ano: Sarkozy a Macron, celé ty jejich administrativy, jsou přímo nebo nepřímo za ten požár odpovědni.

Teď ale už nastává čas Notre-Damských miliardářů

Pinault (Gucci, St. Laurent) slíbil na restauraci 100 milionů euro ze svého osobního majetku. Arnault (Louis Vuitton Moet Hennessy) to zdvojnásobil, když slíbil 200 milionů euro.

Tak proč už rovnou tu zatracenou, leč zpeněžitelnou, nemovitost nezprivatizovat ve standardním stylu katastrofického supího kapitalismu? Vítejte v Notre-Dame jako v luxusním společenství vlastníků fungujícím coby hotel s přidruženou nákupní galerií.

Zdejší článek o tom, jak po tom osvobozujícím požáru Notre Dame konečně pokrokovou rekonstrukcí vylepšit: Elitističní architekti chtějí Notre Dame přebudovat tak, aby odráželo tu novou globalistickou Francii

by Tyler Durden

Thu, 04/18/2019 – 02:00

Authored by Pepe Escobar via The Saker blog,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-04-17/escobar-now-comes-notre-dame-billionaires

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Sankce na Rusko znamenají, že je zaštítěné proti Západní bankovní krizi, chechtá se Putin

Západní sankce uvalené na Moskvu za válku na Ukrajině izolovaly ruský finanční systém od potenciálních dopadů možné bankovní krize, tvrdí Kreml.

Americká bankovní krize se rozlévá do Evropy

V pondělí se propadly akcie evropských bank, když se po zhroucení Silicon Valley Bank zhroutily i evropské dluhopisy, což by mohlo centrální banky...

USA zavírají oči nad rozpadem dominance petrodolaru kvůli sankcím na Rusko

Pamatujete, jak (tehdejší prezidentka americké centrální banky Fed a současná ministryně financí) Janet Yellen roku 2017 hrdě vyhlašovala, že „během našich životů“...

Most Popular

Necelých 20 % amerických studentů si vybralo užitečné (STEM) diplomy

Po absolventech v oborech jako věda, technologie, inženýrství a matematika – zkratka STEM – je globální sháňka, obvykle je jich ale nedostatek. Mnohé...

EU v rámci Velkého resetu odhlasovala zavedení digitální identity k čínizaci Evropy

Europarlament pro celý blok odhlasoval digitální identitu jakožto poslední krok k „čínizaci Evropy“, říká europoslanec. Poslanec Europarlamentu Cristian Terhes...

Žurnalistům během protestů proti Macronovi říkají, že ty skutečné násilnosti ještě neviděli

Francie ty skutečné násilnosti ještě teprve zažije, říká žurnalistům během bouří probíhajících v zemi proti Macronovi francouzský Bernie Sanders. Prominentní...

Zatykač mezinárodního soudu na Putina komplikuje mír, říká srbský prezident

BELGRADE, Serbia (AP) – Vydání zatykače na ruského prezidenta bude mít negativní dopady a válku na Ukrajině jen prodlouží, řekl v neděli srbský...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x