Pátek, 24 března, 2023
Home POLITIKA Evropská Unie Macron razií na Žluté vesty asi vyvolá dluhovou krizi

Macron razií na Žluté vesty asi vyvolá dluhovou krizi

Žluté vesty dosáhly kritické hmotnosti. A toto hnutí teď pro prezidenta Emmanuela Macrona vyvolalo perfektní bouři.

Teď už ji nemůže ignorovat, i když se o to pokoušel. A svou neschopností pochopit situaci stejně jako otevřeným pohrdání svojí opozicí sám sebe dotlačil do politického svěráku.

Ignorování tohoto problému jen způsobí, že bude vypadat jako ještě slabší a ještě přezíravější. Mohl by tu situaci řešit, buď tím, že postaví zájmy Francie na první místo, anebo pro příští volby odstoupit, čímž by se z toho dostal se ctí.

On si ale, jak se dalo čekat, vybral třetí možnost, razie na protestující v rámci marného předvádění svalů. Autoritáři prostě na problémy reagují jako hodinový stroj.

Neposlušnost narazí na násilí. Ještě více neposlušnosti narazí na ještě více násilí.

Před Dějstvím VIII těchto protestů z minulého týdne dal Macron jednoho z původních organizátorů Žlutých vest, řidiče náklaďáku Erica Doueta, zatknout a propustit jako stíhaného za „organizování nenahlášené demonstrace“, když se sešel s kamarády v restauraci.

Do toho všeho vpadla ještě italská dynamická dvojka Salvini a Di Maio, tj. vůdci těch dvou euroskeptických stran, které tam sestavily vládní koalici. Oba vyzývali Žluté vesty k pokračování v nátlaku na francouzskou vládu, aby se reformovala.

Vše, na co se Philippeho vláda v reakci zmohla, bylo štěkání, „zameťte si před vlastním prahem.“ Jo, copak z toho necítíte tu vyhořelost!

A poté, co Žluté vesty zaútočily jak na Francouzskou národní banku v Rouen, tak na Národní shromáždění v Paříži, tak Macronova vláda nakonec vylézá z úkrytu, aby oznámila ještě silnější drcení těchto protestů.

To by Macron sám udělat nemohl. Kdyby to udělal, tak by prostě vyvolal ještě extrémnější reakci. Takže v tomto okamžiku je to ministerský předseda Edouard Philippe, na koho zbyla ta špinavá sebe-očerňující práce, aby všem oznámil, že na protesty se půjde drtivěji.

To přeci kvůli pořádku a tomu všemu.

Z tohoto oznámení o dalších raziích ale vyplývá důležitý výstup, že totiž ty by mohly situaci pro Macrona a Philippeho jen zhoršit. A to by ještě více destabilizovalo francouzskou společnost, jelikož by ty přepracované (a hrozně mizerně placené) policisty žádali, aby dřeli ještě víc.

Vzpomeňte si, jak v jednom okamžiku i Francouzská policie uspořádala vlastní žluté vesty, přičemž si stěžovali, že jim nezaplatili přesčasy, ke kterým je donutili, aby udrželi „kontrolu“ nad těmi protesty, které se tím zvrhly do ještě násilnějších.

Pokud Francie upadne do naprostého politického chaosu, tak to nakonec donutí i obchodníky s obligacemi a akciemi, aby vytáhli hlavy z písku a podívali se pravdě do očí, tj. připustili si, že Evropa není žádný model budoucí stability jen proto, že to Macron, Merkel a Super Mario Draghi řekli.

Výzva k dalším raziím proti protestujícím je úplně stejná reakce, jako jsou ty nové zákony EU o vyjadřování na internetu a o šíření idejí v Článcích 11 a 13, jimiž se pokouší zastavit otevřený odpor a odvracení se od vzdáleného a od skutečnosti odtrženého vedení.

Žluté vesty ve Francii udělaly ten samý skok v poznání jako Italové loni při volbách. Došlo jim, že EU je podraz a všechny její politiky jsou střiženy na míru jen právě tomu, co se děje, to je zbídačování pracujících tříd, hrabání aristokracie pod sebe a vynucování toho všeho pomocí byzantinské byrokracie, která kamufluje svět jako Brazílie Terryho Gilliama, aby se zdál být jako podlaha v továrně Toyoty.

Jestli Francie skončí v generální stávce paralyzovaná politickými bouřemi a s vládou ve válce se sebou samotnou, tak i kdyby Macron odstoupil, stejně vyvolá vážné pochybnosti o budoucí životaschopnosti EU a eura.

Proto je podpora Žlutým vestám od Salviniho a Di Maia tak důležitá, aby otevřela nový útočný klín na EU, který už nebudou moci ignorovat.

*  *  *

Podpořte prosím tvorbu nezávislých a alternativních politických a finančních komentářů připojením k mému Patreonu a předplatným Gold Goats ‘n Guns Investment Newsletter za pouhých 12 $ měsíčně.

Wed, 01/09/2019 – 09:00

Authored by Tom Luongo,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-01-09/macron-may-trigger-debt-crisis-yellow-vest-crackdown

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Evropské jaro? Zatímco Francie hoří, Německo se chystá na velké stávky

S tím, jak se „zima naštvanosti“ zachvacující celou Evropu už eskaluje do „jara naštvanosti“, tak se stávky a protesty z Francie, Řecka a dalších...

‚Macron si vzal republiku jako rukojmí‘ – Francie upadá do chaosu a Marine Le Pen slibuje, že stane-li se prezidentkou, sníží důchodový věk

Poté, co Macron vnutil zvednutí důchodového věku z 62 na 64 let, řekla Le Pen, že bude-li zvolena prezidentkou, tak některým pracovníkům umožní...

Most Popular

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x