Pátek, 3 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Macron vyzývá EU, aby obnovila vnitřní hraniční kontroly k boji s teroristickými...

Macron vyzývá EU, aby obnovila vnitřní hraniční kontroly k boji s teroristickými migranty

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval k přepracování dohod o vnitřních hranicích Evropské unie, když uvedl, že migrační toky zneužívají teroristé.

Francouzský vůdce řekl, že příští měsíc Evropské radě navrhne přepracování Schengenské dohody EU včetně „větší kontroly“ uvnitř tohoto politického bloku.

Prezident Macron rovněž uvedl, že on zdvojnásobí počet policistů a celníků zajišťujících vlastní francouzské hranice z 2 400 na 4 800 k boji s ilegální migrací a také teroristickými hrozbami jeho zemi, hlásí France Info.

„Teroristické činy mohou provádět lidé, kteří zneužívají imigrační toky,“ řekl ve čtvrtek Macron.

Prohlášení přichází poté, co ve Francii v posledních několika týdnech proběhly dva teroristické útoky, oba s účastí migrantů.

V prvním čečenský migrant se statutem uprchlíka zavraždil na ulici učitele Samuela Patyho a uřízl mu hlavu, neboť své třídě při výuce o svobodě projevu ukazoval karikatury islámského proroka Mohammmeda. Ty kresby předtím publikoval satirický magazín Charlie Hebdo.

Druhého teroristického útoku, který proběhl v kostele ve městě Nice, se účastnil tuniský migrant, který letos připlul přes Středozemní moře, a ilegálně přistál na italském ostrově Lampedusa.

Tato odhalení vedla italského populistického senátora Mattea Salviniho, aby se ptal, kolik dalších potenciálních teroristů přichází do Evropy po migračních trasách slovy: „Kolik jich po vylodění zmizí jako on? Myslím, že jich jsou tisíce. Stejně ale existují snímky a stopy všech z nich.“

Prezident Macron po vraždě Samuela Patyho také slíbil rozbít s islamisty spojené spolky. Macron se nedávno přidal k výzvám rakouského kancléře Sebastiana Kurze proneseným po vídeňském teroristickém útoku.

Ve středu kancléř Kurz prohlásil, že je s Macronem v kontaktu a vyzval EU, aby se zaměřila na boj s politickým islámem.

„Teď je důležité, abychom v tomto boji rozhodně pokračovali. Ne jen proti islamistickému terorismu, nýbrž také proti ideologické základně za ním, tj. proti politickému islámu a radikálnímu islamizmu,“ řekl Kurz.

IROZ GAIZKA/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

7 Nov 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/11/07/macron-calls-eu-internal-border-overhaul-combat-terrorist-migrants/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x