Úterý, 7 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Maďarská policie objevila 16 tunelů používaných migranty k překračování hranic

Maďarská policie objevila 16 tunelů používaných migranty k překračování hranic

Maďarská policie říká, že objevili nejméně 16 tunelů používaných pašeráky k pašování migrantů přes hranici ze sousedního Srbska.

Ty malé tunely, které jsou kolem sto stop (30 m) dlouhé leží u vesnice Csikeria a města Morahalom. O objevení tunelů se říká, že se vynořily poté, co se policii u hranice povedlo chytit 26 ilegálních migrantů z Afghánistánu a Sýrie.

Podle zprávy italských novin Il Giornale si pašeráci lidí za migranty účtují až 3 500 €, aby se dostali do Maďarska a tudíž do Evropské unie. Tunely se staly oblíbených způsobem, jak se proplížit do Maďarska, jelikož plot na národní hranici počty migrantů vstupujících do země od svého vybudování v roce 2015 drasticky snížil.

Mluvčí policie kraje Csongràd Szilvia Szab místním médiím řekla, že tunely se skrývaly pod kartáčem a že tato nová aktivita ukazuje, že pašeráci své podnikání po karanténách wuhanského koronaviru zvyšují.

V srpnu maďarské úřady poprvé veřejnost upozornily na budování tunelů podél hranice. Uvedly, že v roce 2020 se potýkaly s nejméně 18 000 migranty, co se pokoušeli přejít do země, což je nejvyšší číslo od vrcholu migrační krize v roce 2015.

Maďarsko v lednu pozorovalo shromažďování ohromného počtu migrantů dožadujících se vpuštění na hranici v Röszke. Maďarská vláda později zveřejnila nahrávku asi 50 až 70 migrantů pokoušejících se útočit na hraniční přechod.

Ač se Maďarsku v posledních několika letech dařilo značně snižovat ilegální migraci, tak mu v červenci zasadil ránu Evropský soudní dvůr, který rozhodl, že Maďarsko nesmí migranty zadržovat v tzv. tranzitních zónách na hranici.

Chris McGrath/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

27 Sep 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/09/27/hungarian-police-discover-16-tunnels-used-migrants-cross-border/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Polští konzervativci zlořečí pokusu EU uchvátit kontrolu nad lesy

EU se ve svém posledním uchvacování moci pokouší převzít kontrolu nad lesy všech zemí. Komise Evropského parlamentu pro životní...

Německo uvažuje o přesměrování proti-uhelných ‚Zelených‘ dotací do výroby zbraní

Německo v současnosti uvažuje o nižším zaměření na ten dlouhý humbuk ‚Zelených‘ iniciativ, neboť se chvatně snaží vystupňovat zaostávající obrannou výrobu, když nedávno...

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x