Pondělí, 6 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Maďarsko daruje peníze na opravu řeckých kostelů zničených vandaly z řad migrantů

Maďarsko daruje peníze na opravu řeckých kostelů zničených vandaly z řad migrantů

Maďarská vláda daruje 30 000 $ na opravu křesťanských kostelů poničených vandaly z řad migrantů na řeckém ostrově Lesbos.

„Jakožto součást Programu @HungaryHelps přispíváme 30000 USD na obnovu interiérů kostelů zdemolovaných na řeckém ostrově Lesbos imigranty,“ uvedl v příspěvku na sociální média státní tajemník pro pomoc perzekuovaným křesťanům Tristan Azbej.

„Doufám, že naše poselství o ochraně křesťanského dědictví a o ilegální migraci bude vyslyšeno.“

Letos na jaře muslimští migranti převážně ze Sýrie zaútočili na ostrově Lesbos na několik křesťanských svatyní, k čemuž patřil např. nájezd z počátku března na křesťanský chrám Hagios Georgioos u vesnice Moria, domova velkého uprchlického tábora.

Místní obyvatelé řekli, že když policie zabránila stovkám migrantů, aby se přemístili do Atén, tak pak banda asi dvaceti z nich vpadla do kostela a pomstila se poničením chrámové lodi a oltáře včetně ikon a vybavení kostela.

Skupina asi 500 uprchlíků se pokusila z tábora Moria pochodovat do přístavu Mytilini, ale narazili na členy pohotovostní policie MAT. Migranti sice řeckou policii zasypali kameny, ta je ale odrazila chemickými a omračujícími granáty.

Vandaly poničený chrám Svatého Jiří na Lesbu.

O měsíc později zaútočila další banda migrantů na kostel Svatého Rafaela, jemuž rozmlátila jeho dřevěná vrata a uvnitř kostela způsobila další znesvěcení.

Loni v listopadu migranti na ostrově Chios poničili kostel Hagios Haralambos ve vsi Chalkios už potřetí, přičemž spálili oltář.

Členové řecké národní menšiny v Maďarsku v reakci na tento vandalismus kontaktovali úřad ministerského předsedy Viktora Orbána, aby jim pomohl s obnovou jejich kaplí.

Ministr pro pomoc perzekuovaným křesťanům v rámci jeho Programu pomoci Maďarska na tuto výzvu reagoval darem 10 milionů HUF (30 000 $) na renovaci kostelů na ostrově Lesbos, které budou předány Samosprávě Řeků v Maďarsku.

„Maďarsko tvrdě stojí za ochranou svobody náboženství a křesťanské kultury,“ prohlásila kancelář ministerského předsedy. „Zastáváme názor, že musíme přistoupit k pomoci tam, kde dochází k potížím, místo abychom si ty potíže dováželi sem.“

Lesbos má jen 90 000 občanů domorodého obyvatelstva, ale hostí asi 25 000 migrantů.

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

16 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/16/hungary-donates-funds-to-repair-greek-churches-vandalized-by-migrants/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

Jak by vypadala inflace v ekonomice skutečného volného trhu

Není nic podstatnějšího než výchozí předpoklad Bernankeho sledujícího situaci s nasliněným prstem ve vzduchu, že centrální banka Fed potřebuje polštář 200 bazických bodů...

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x