Pátek, 24 března, 2023
Home POLITIKA Evropská Unie Maďarský premiér Viktor Orbán vyzývá ‚anti-imigrační síly‘, aby se zmocnily řízení EU

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzývá ‚anti-imigrační síly‘, aby se zmocnily řízení EU

January 10, 2019 Niamh Harris

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval k ‚anti-imigračnímu‘ puči v EU.

Vyzval ‚anti-imigrační síly‘, aby v květnových euro-volbách uchvátily moc, a slíbil, že bude ‚bojovat proti‘ francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, o němž říká, že to on vede pro-imigrační agendu.

Maďarský prezident rovněž uvítal nové partnerství, které s Polskem během středeční návštěvy ve Varšavě ukul Matteo Salvini z Itálie k vzdorování ‚Franko-Germánské ose‘.

The Mail Online hlásí:

Orbán prohlásil Salviniho za svého ‚hrdinu‘ poté, co tento italský vůdce při rozhovoru s šéfem polské vládnoucí pravicové strany Zákona a spravedlnosti (PiS) Jaroslawem Kaczynskim řekl, že ‚pro Evropu vznikne nový plán‘.

Orbán o Salviniho postoji řekl, že je ‚odvážný‘.

‚Byl v Evropě prvním politikem, který řekl, že migraci lze zastavit i na moři, což z něj v mých očích činí hrdinu,‘ řekl tento 55letý maďarský vůdce.

Orbán, který v dubnu vyhrál už třetí po sobě jdoucí volební období kampaní založenou na proti-imigrační politice, rovněž řekl, že do spolupráce mezi Itálií a Polskem vkládá ‚velké naděje‘.

Vyjádřil plnou podporu italsko-polské iniciativě zformovat v Evropském parlamentu pravicovou alianci, když doufá, že anti-imigrační strany v něm získají většinu.

V současnosti polská a italská vládnoucí nacionalistická strana sedí každá v jiném seskupení Evropského parlamentu než Orbánův Fidesz, který je členem centro-pravicové Evropské lidové strany (EPP).

Orbán ale říká, že vidí možnost, aby ‚anti-imigrační síly schopné chopit se vlády usilovaly o různé režimy spolupráce…, a že pro nás, jak Fidész tak pro EPP, je to dobrá zpráva.

Členství Fidesz v EPP budilo kontroverze, kdy kritici volali po jeho vyloučení z tohoto seskupení kvůli, jak oni říkají, rostoucímu Orbánovu autoritářství.

Loni v září hlasoval Europarlament o zavedení bezprecedentního právního řízení proti Budapešti kvůli údajnému ‚porušování demokratických hodnot‘.

Orbán řekl, že ‚eurovolby budou poprvé rozhodovat o otázce, která se týká celé Evropy, a tou je imigrace.‘

Orbán si také vzal na mušku Macrona, kterého nazval vůdcem pro-imigračních politik Evropy.

‚Není v tom nic osobního, je to ale záležitost budoucnosti našich zemí,‘ řekl Orbán o Macronovi. ‚Pokud se ve věci migrace v Evropě realizuje to, co chce on, bude to pro Maďarsko strašné, proto proti němu musím bojovat.‘

Orbán rovněž řekl, že nevidí žádnou šanci na kompromis s Německem. Řekl, že němečtí politici a média na něj útočí, často i brutálně, a vyvíjí na něj nepatřičný nátlak, aby přijímal migranty.

Imigrace je pro Orbána hlavním tahounem jeho politiky už od roku 2015, kdy se stal prvním vůdcem tohoto kontinentu zaujímajícím v této záležitosti nesmírně tvrdou linii.

Postavil kolem jižní hranice Maďarska plot z žiletkového drátu, aby zastavil desetitisíce uprchlíků prchajících před válkou a bídou ve snaze dostat se přes evropské pobřeží a hranice.

Orbán svůj úchop moci od roku 2010 neustále upevňuje tím, že vzdoruje normám EU a jeho význam roste s tím, jak voliči na tomto kontinentu čím dále více slyší na populistické agendy.

Ač se Orbánovi podařilo dostat se do dobrého tempa s posilováním ekonomiky, tak jeho kritici tvrdí, že tak, jak to dělá, podvrací demokratickou rovnováhu různých forem moci, přetváří přílišnou část domácích médií na své hlásné trouby a zneužívá peněz EU k posilování těch podnikatelů, kteří jsou k jeho režimu přátelští.

Orbán před eurovolbami předkládá výhled na vytvoření osy evropského jihu a východu proti Franko-Germánskému tandemu, čímž by překreslil politickou mapu kontinentu.

Salvini při středeční návštěvě Varšavy řekl, že Itálie by měla s Polskem spojit síly v nějaké euro-skeptické alianci.

‚Polsko-italská čili Varšavsko-Římská aliance je jedním z nejohromnějších přínosů vývoje, kterým by letošní rok mohl být započat,‘ řekl Orbán, když Salviniho popisoval jako ‚hrdinu‘, co zastavil migraci na italské pobřeží.

‚Vkládám to toho ohromné naděje.‘

Cílem Maďarska je získat anti-imigrační většinu nejdříve v Europarlamentu, potom ve výkonné Evropské komisi a nakonec, až národní volby změní politické prostředí kontinentu, i v Evropské radě, kde ta nejdůležitější rozhodnutí EU přijímají národní vůdci, řekl Orbán.

Zdroj: https://newspunch.com/hungarys-pm-viktor-orban-calls-for-anti-immigrant-forces-to-take-over-eu/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Evropské jaro? Zatímco Francie hoří, Německo se chystá na velké stávky

S tím, jak se „zima naštvanosti“ zachvacující celou Evropu už eskaluje do „jara naštvanosti“, tak se stávky a protesty z Francie, Řecka a dalších...

Most Popular

Cenzurní režim EU se globalizuje

Autoritářský Zákon o digitálních službách znamená smrt svobody slova na internetu. Málo lidí ví, že 16. listopad 2022 byl...

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x