Je to smutný primát, bohužel má KSČM prvního hejtmana v novodobých dějinách, tj. těch kdy komunisté odstoupili od moci v roce 1989. Bez ČSSD by to nedokázali a tímto krokem je již definitivně pohřbené bohumínské usnesení, kterým si sociální demokracie „zakázala“ spolupráci s extremistickými stranami:
Sjezd schvaluje platnost závěrů hradeckého sjezdu ČSSD o nepřípustnosti spolupráce sociální demokracie s extremistickými politickými stranami. Vylučuje politickou spolupráci se SPR-RSČ, SČK, MNS, KSČM, LB a SDL.
Pokud ČSSD přestala na krajské úrovni respektovat vlastní závazek a je nutné to považovat za velmi významný signál do budoucnosti. Spolupráce s KSČM bude pokračovat i po volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (dále jen PSPČR) a nastane rehabilitace KSČM coby vládnoucí strany. Jen aby nebyla ČSSD anihilována usnesením KSČM, jak se již jednou stalo, 27. června 1948.
V Ústeckém kraji se bude komunistický hejtman cítit dobře. Krajský úřad sídlí v budově, jíž bolševik zhyzdil Mírové náměstí v Ústí nad Labem, které se říká „Vana“. KSČ si budovu postavila pro Krajský výbor.
Ústeckému kraji bude následující roky vládnout strana, která má dodnes v programu násilné převzetí moci [Netvrdí to přímo, ale na stránce kdo jsme tvrdí že „program je založen na marxistickém dialogu“ a co jiného Marxismus tvrdil, než třídní boj?], předání výrobních prostředků do rukou pracujícího lidu a jejíž členové rádi dávají najevo opovržení těmi, co vzali vlastní osud do rukou, starali se o sebe a vybudovali úspěšné firmy. Ty úspěšné firmy, jež živí pracovníky (za jejichž práva se hodlá KSČM bít) i kdyby je měla zničit a udělat ze zaměstnanců nezaměstnané. Ostatně totéž činí odbory v ČR, jejichž prosazování zájmů by se dostalo až k hranicím likvidací firem, ale naštěstí odbory zákony a pravidla netvoří.
Firmám z Ústeckého kraje by se mohl líbit příklad podnikatele z kraje Zlínského, jenž svou firmu hodlá odstěhovat do kraje, kde nevládne rudý bolševik. Mimochodem ve Zlínském kraji je podíl KSČM na moci výsměchem do obličeje slušných lidí, protože krajský úřad sídlí v budově jíž nechal postavit Baťa; ten Baťa jehož komunisté dehonestovali jako krvežíznivého imperialistu.
Otázkou je co dále v Ústeckém kraji. Firmy by se mohly papírově přemístit do krajů, kde komunista nevládne, protože od KSČM čekám začínající represe vůči podnikatelům, přeci každý podnikatel/OSVČ je zloděj a pomalu vrah. Svobodomyslní lidé, navíc nemlčící, by si měli přivyknout na tvrdší postele, protože až se moc KSČM legitimuje na celostátní úrovni, je velmi pravděpodobné že se je budou snažit umlčet, podobně jako v Rusku, jež se samo tituluje jako demokratická země. Ostatně s obojím mají obyvatelé ČR zkušennost.
No čekají nás zajímavé věci a obávám se, že opravdu bude lepší přestat psát o mém vidění politiky, blog od politických článků promazat a coby šedá myš psát pouze o technických tématech.
Autorem příspěvku je Marek Olšavský, článek původně vyšel na jeho blogu.
Originální článek naleznete zde:
Marek Olšavský: Rudá záře…nad Ústeckým krajem