8 Jan 2019
Britskou matku vyhodili z její místní hospody po stížnostech, že její tričko popsané slovníkovou definicí výrazu ‚žena‘ je urážlivé k trans-sexuálním lidem.
Rebkah Wershbale byla „ohromena“, když ji minulý týden při návštěvě v Nálevně pěti mraků a flašky v Macclesfieldu personál informoval, že má tuto hospodu už zakázanou kvůli sloganu na jejím tričku, kde bylo napsáno: „Žena – podstatné jméno – dospělá lidská samice.“
„Barmanka mi řekla, že to tričko, co jsem měla na sobě, pobouřilo lidi, protože jsem trans-gender fobická, a tudíž nejsem inkluzivní, takže sem mám vstup zakázán,“ řekla tato 34 letá žena Daily Mail.
„Myslela tím, že nějak urážím muže, kteří říkají, že jsou ženami, protože moje tričko je inkluzivně nezačleňovalo mezi ženy. V té hospodě nemají ani žádné trans-sexuální zaměstnance nebo patrony. Jsou to pitomci.“
Podle Mailu tuto stížnost podal homosexuální muž jménem Mika Johnson, který během popíjení v Cheshirské nálevně použil Twitter, aby vystavil příspěvek se stížností: „Když si zkoušíte odpočinout ve své oblíbené hospodě a objeví se tam TERF (k trans-sexualitě exkluzivní radikální feministka), co má na sobě anti-trans sexuální tričko… tak je to ohavné a jsem tím nesmírně pobouřen.“
Vlastník hospody Tom Lewis potvrdil, že paní Wershabale po stížnosti na její oděv nařídili, aby odešla, dodal však, že tato matka jednoho dítěte už v minulosti pobouřila zákazníky tohoto baru svými názory na muže, kteří se „identifikují“ jako ženy.
Paní Wershbale tato tvrzení popisuje jako očerňující, kdy tvrdí, že pouze podporovala kampaň za Fair Play pro ženy, která vznáší námitky proti navrhovaným reformám podle Zákona o uznávání pohlaví, který by měl komukoliv umožnit, aby se „sebe-identifikoval“ jako trans-sexuální, aby tak právně změnil pohlaví, což by znamenalo riziko pro bezpečnost skutečných žen.
Tato feministická kampaňová skupina, která zveřejnila studii odhalující, že téměř polovina trans-sexuálních vězňů umístěných ve věznicích Anglie a Walesu byla odsouzena za sexuální zločiny, říká, že tyto plány na „zjednodušení“ procesu změny pohlaví, kdy se odstraňuje i potřeba návštěvy lékaře, by narušily soukromí žen v prostorech předtím určených jen ženám.
Konzervativní poslanec David Davies v komentáři k tomuto sporu uvedl: „Je děsivé, jak se ta zákeřná plíživost znemožňování otevřené debaty, které se už netoleruje, a potlačování svobody slova, teď už šíří z kampů našich univerzit a rozlévá se do ulic našich historických městských tržišť. Je to nesmírně smutný den, kdy ženu vyhodí z hospody za to, že má na sobě tričko, které konstatuje zjevnou pravdu, protože ta by mohla urazit trans-sexuální člověky.“
Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/01/08/mother-barred-pub-transphobic-t-shirt/