Úterý, 7 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Migrační invaze do Evropy se zase zintenzivňuje

Migrační invaze do Evropy se zase zintenzivňuje

Ač ilegální pronikání migrantů do Evropy mezi lednem a únorem letošního roku kleslo, celkový trend je pořád na vzestupu.

Od ledna do února klesl počet pokusů o ilegální přechod hranic do celé Evropské unie o 42% na přibližně 2 500 migrantů, hlásí zpráva maďarského zpravodajského portálu Remix. Avšak tyto pokusy jsou přeci jen o 27% vyšší, než byly ve stejném období předchozího roku, uvádí zpráva Frontexu, který paří k Evropské agentuře pohraniční a pobřežní stráže.

Podíváme-li se na Řecko, tam bylo v lednu až únoru zastaveno skoro 7 000 migrantů pokoušejících se překročit hranici s Tureckem – tj. o 16% vyšší než v předchozím roce. Frontex přitom uvedl, že tyto počty neodráží poslední migrační vzepětí na řecké hranici, které začalo na konci února, kdy Turecko oznámilo, že už nebude migranty, co chtějí opustit jeho území ve snaze dostat se do Řecka, zastavovat. Více než třetina migrantů, kteří tam byli zadrženi, byli Afghánci; Syřané a Turci tvořili následující dvě největší skupiny.

Počet migrantů zatčených při přechodu v Centrálním Středomoří spadl od ledna do února o skoro 75%, kdy jich bylo celkem zjištěno 450, čímž se to celkem za období dostalo na 2 200. Z těch byla většina Bangladéšanů, Alžířanů anebo byli z Pobřeží slonoviny.

Spolu s tím v Západním Středomoří zůstaly počty stabilní, kdy se držely přibližně na 1 200 za měsíc. Z těch byla většina Alžířanů.

Na Západním Balkánu bylo v únoru zadrženo 1 250 migrantů, což byl o více než 50% pokles oproti lednu. Nicméně jich za celé období bylo 3 800, což je dvojnásobek počtu zadržených na této trase během stejného období loňského roku. Většina zatčených byli Syřané nebo Afghánci.

Už před oznámením Turecka z února maďarská vláda celé měsíce varovala, že očekává nové vzepětí migrantů na balkánské trase, což jak už Voice of Europe referoval, by mohlo vést k nebezpečné masové invazi mužů ve vojenském věku na stejné úrovni nebo i horší než v krizi roku 2015.

By Michael Lord 17 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/the-migrant-invasion-into-europe-is-still-intensifying/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Polští konzervativci zlořečí pokusu EU uchvátit kontrolu nad lesy

EU se ve svém posledním uchvacování moci pokouší převzít kontrolu nad lesy všech zemí. Komise Evropského parlamentu pro životní...

Německo uvažuje o přesměrování proti-uhelných ‚Zelených‘ dotací do výroby zbraní

Německo v současnosti uvažuje o nižším zaměření na ten dlouhý humbuk ‚Zelených‘ iniciativ, neboť se chvatně snaží vystupňovat zaostávající obrannou výrobu, když nedávno...

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x