Pátek, 24 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Migrační krize 2.0: Více než 1 350 migrantů se na řeckých ostrovech...

Migrační krize 2.0: Více než 1 350 migrantů se na řeckých ostrovech vylodilo minulý víkend

Řecká pobřežní stráž ohlásila, že minulý víkend se na různých ostrovech Egejského moře vylodilo více než 1 350 migrantů. Tyto zprávy přichází spolu s tím, jak jsou migrační ubytovny na řeckých ostrovech už hrozně přecpané a rostou v nich násilnosti.

Podle řecké pobřežní stráže bylo mezi pátkem a pondělím ráno sebráno 658 migrantů, zatímco dalších 730 se podařilo přistát na pobřeží Egejských ostrovů blízko Turecka, hlásí Courrier International.

K tomuto oznámení dochází spolu s tím, kdy stovky a stovky ilegálních migrantů nadále vedou invazi na řecké pobřeží, čímž jen přibývá migrantů, kteří už v zemi žijí.

V současnosti je skoro 90 000 migrantů ubytováno ve více než 50 táborech umístěných na řecké pevnině, na pěti Egejských ostrovech a na severní hranici.

Situace začala vypadat velice chmurně, takže úřady začaly z táborů umístěných na řeckých ostrovech přemisťovat 20 000 migrantů na řeckou pevninu.

Jenže zprávy o příchodu dalších 20 000 cizinců – z nichž mnozí jsou muslimové – na řeckou pevninu mnoho lidí naštvaly. Jedna skupina, která si říká Spojená Makedonie, aby vyjádřila svoji nespokojenost, zorganizovala před tábory migrantů vepřové hody zalévané pivem a vínem.

Do Řecka během roku 2019 ilegálně přišlo 22 000 migrantů, což je nejvyšší číslo nově příchozích od vrcholu migrační krize v roce 2015-2016.

Řecká vláda, která zůstala při potýkání se s tímto problémem převážně sama, vyzvala Evropskou unii, aby na členské státy, které neustále odmítají nově příchozí migranty, jako je Polsko, Maďarsko a Česká republika, uvalila sankce.

Řecká vláda si stěžuje, že politiky Středoevropanů uvalují na státy EU v první linii, jako je Řecko, Itálie a Španělsko, nespravedlivé břemeno.

Tips? Follow Arthur Lyons

By Arthur Lyons 22 November 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/11/migrant-crisis-2-0-more-than-1350-migrants-land-on-greek-islands-last-weekend/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie

Politolog Sergio Velasco v eseji pro The European Conservative mluvil s prominentními americkými a evropskými konzervativci o tom, proč se rozhodli přesídlit do Maďarska.

Strana holandských traktorových protestujících to natřela Zelené agendě vlády a EU

Vzrůstající populistická pro-zemědělská strana Selské občanské hnutí (BBB) přes noc otřásla v Nizozemsku základy politiky, jelikož si uprostřed rostoucí zatrpklosti proti globalistické vládě...

Most Popular

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x