Neděle, 5 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Migranti na Lesbu opět rozmlátili to, co tam rozbíjejí nejraději, zase kostel

Migranti na Lesbu opět rozmlátili to, co tam rozbíjejí nejraději, zase kostel

Útoky migrantů na řecké pravoslavné kostely se na ostrově Lesbos v poslední době už staly běžnou věcí. Nyní to byl kostel Svaté Kateřiny v městě Moria, který se stal předmětem posledního zohavování.

Fotky zveřejněné ve zprávě Greek City Times ukazují celkově vandalstvím poničený kostel s rozbitými náboženskými ikonami poházenými na podlaze.

A minulý měsíc to byl kostel Svatého Rafaela, který leží na tomto ostrově kousek od migračního tábora, který rozmlátili též, jak už o tom Voice of Europe referoval.

Moria je domovem jednoho z hlavních přijímacích center pro ilegální migranty na řeckých ostrovech. Tyto ostrovy momentálně hostí přes 50 000 migrantů, kdy polovina z nich je umístěna na samotném Lesbu. Domácí populace Lesbu je pouhých asi 90 000 lidí.

Ač se o lidu Lesbu v roce 2016 uvažovalo, že mu dají Nobelovu cenu za jeho ochotu přijímat taková ohromná množství lidí, tak teď už mnozí svoji štědrost přehodnocují, zvláště když se z násilností a vandalismus na ostrově stala každodenní realita, přičemž před migrační krizí tam zločinnost téměř neexistovala.

Migranti na ostrově zničili i řadu dalších míst včetně porubání tisíců olivovníků a zacpání plavebních cest odpadem. Odbojní migranti, když jsou vystaveni karanténě kvůli koronaviru (COVID-19), obrátili svůj hněv proti svým hostitelům, kdy neposlouchají policii a vrhají na projíždějící auta kameny. A minulý měsíc kousek od tábora Moria zavraždil afghánský migrant dalšího svého migračního kolegu.

Pro místní jsou útoky na kostely zvláště šokující, jelikož obyvatelé Lesbu jsou hluboce věřící.

By Michael Lord 3 May 2020

Náhledový obrázek: Via Creek City Times

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/greece-migrants-attack-church-on-lesvos-again/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

Jak by vypadala inflace v ekonomice skutečného volného trhu

Není nic podstatnějšího než výchozí předpoklad Bernankeho sledujícího situaci s nasliněným prstem ve vzduchu, že centrální banka Fed potřebuje polštář 200 bazických bodů...

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x