Čtvrtek, 2 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Migrantští nájezdníci se na ostrově Lesbos střetávali s řeckou policií

Migrantští nájezdníci se na ostrově Lesbos střetávali s řeckou policií

V pondělí se řecká policie střetla s 2 000 migrantskými nájezdníky z azylového centra Moria, kteří se vyhrnuli do ulic na Lesbu, aby protestovali proti přísnější vládní migrační politice.

Protest začal asi v 10:30 dopoledne, kdy dav rozzuřených migrantů vyrazil z tábora Moria, a zahájil pochod na město Mytilene. Násilnosti vypukly, když se protestující migranti pokusili prolomit policejní kordón, který se snažil této skupině zabránit, aby vnikla do metropole tohoto ostrova, hlásí Ekathierini.

Oddělené komando migrantů založilo mezitím požáry kousek do elektrárny veřejné elektrárenské sítě, spolu s čímž zase další skupina souběžně do Mytilene nenápadně pronikla, aby tam v městském centru obsadila hlavní třídu vedoucí k přístavu. Migranti, kteří tvrdili, že příkazy policie neposlouchali ze strachu z nové migrační politiky vlády, kvůli které by mohli být posláni domů, pak postavili před městským divadlem Mytilene stany.

V listopadu řecký ministerský předseda Kyriakos Mitsotakis, který vede centro-pravicovou vládu této země zvolenou v červenci, oznámil, že jeho vláda posílí bezpečnost hranic a zavede tužší kontrolu nad zádržnými centry migrantů.

„Natrvalo ilegálním pašerákům lidí uzavřeme dveře, všem těm, co sem chtějí vniknout, ač na azyl nemají nárok,“ řekl Mitsotakis.

Na konci loňského roku žilo v táborech na východních Egejských ostrovech Lesbos a Samos 32 000 migrantů, ačkoliv tábory byly původně postaveny k ubytování asi 6 000 lidí.

By Arthur Lyons 7 February 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/02/migrant-invaders-clash-with-greek-police-during-protest-on-lesbos-island/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x