Pátek, 3 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Na maďarské hranici zadrženo 151 ilegálních migrantů

Na maďarské hranici zadrženo 151 ilegálních migrantů

Maďarská pohraniční policie zadržela během víkendu 151 migrantů, kteří ilegálně vnikli do země, oznámily v tiskovém prohlášení úřady.

Poté, co orgány ostrahy hranic migranty zadržely, je eskortovaly zpět do zemí, ze kterých ilegálně přišli. Kromě těch 151 migrantů, které chytili na maďarském území, pohraniční stráž zabránila dalším 37, aby se na něj vůbec dostali.

Maďarské orgány uvěznili také tři recidivisty opakovaně porušující hranice a proti dvěma lidem bylo zahájeno trestní řízení za falšování dokumentů.

Ač policie neuvedla, z jakých zemí ti migranti pocházeli, tak velká většina migrantů cestujících po Balkánské trase pochází ze Středovýchodních a Středoasijských oblastí.

Ještě před vypuknutím epidemie čínského koronaviru počátkem března varoval národně bezpečnostní poradce ministerského předsedy Orbána György Bakondi, že po Balkánské trase do Evropské unie postupuje odhadem 130 000 migrantů, jak už o tom Voice of Europe referoval.

O měsíc později vydala zprávu Evropská agentura ochrany hranic a pobřeží Frontex, v níž odhalila, že počet ilegálních migrantů vstupujících do Evropské unie v prvních třech měsících roku 2020 oproti předchozímu roku narostl o 26 procent.

V únoru bylo autobusy odvezeno zpět do Srbska 700 ilegálních migrantů – většina z nich Syřané, Afghánci, Jemenci, Maročané a Palestinci – kteří se nahromadili na maďarské hranici. Z falešných nadějí podbízených migrantům, že se jim povede dostat se do Evropské unie, jsou obviňovány neziskovky. Týden předtím byly maďarské pohraničí síly nuceny odrazit dav asi 70 migrantů, kterým se povedlo prorazit zranitelnou oblastí pohraničního plotu.

Očekává se, že s tím, jak se budou blížit letní měsíce, bude se počet ilegálních pokusů o přechod hranic dramaticky zvyšovat.

By Arthur Lyons 18 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/151-illegal-migrants-apprehended-at-the-hungarian-border/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x