Úterý, 7 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Na řeckém ostrově se během otevření vrat Tureckem eskaluje násilí

Na řeckém ostrově se během otevření vrat Tureckem eskaluje násilí

Násilné incidenty zaměřené převážně na pro-migrační neziskovky se na řeckém ostrově Lesbos teď v dnech, kdy Turecko odmítá zavřít brány do Evropy, eskalují.

V sobotu místní obyvatelé na Lesbu zapálili přijímací centrum migrantů spravované švýcarskou neziskovkou Jedna šťastná rodina.

Neziskovka tvrdí, že ač došlo k těžkým škodám na zařízení recepce, tak nemají hlášeny žádné závažné zranění nebo oběti na životech jejich personálu nebo nějakých migrantů, uvádí zpráva od FranceInfo.

K útokům došlo jen pár dní poté, co byly po otevření vrat do Evropy tureckým prezidentem Recep Tayyip Erdoganem dvěma obyvatelům Lesbu doručeny rozsudku tří měsíců vězení podmíněně za hrozby a násilí vůči aktivistům pro-migračních neziskovek a žurnalistům.

Jeden z těch odsouzených mužů Konstantinos Alvanopoulos své činy hájil prohlášením, o kterém referoval Le Figaro: „Budeme jakožto Řekové nadále svou vlast bránit. Většina neziskovek tu funguje jako špióni. Tito gangsteři musí tento ostrov opustit.“

„Nechceme ohrozit ničí život,“ dodal. Advokát jednoho z těchto dvou mužů řekl, že obě strany v této záležitosti dosáhly smírčího usnesení, k čemuž patří veřejná omluva těchto dvou mužů.

Efi Latsoudin, jejíž neziskovka Solidarita Lesbu provozuje migrační tábor Pikpa, tvrdila, že dvě auta patřící její skupině byla rozzuřenými místními lidmi rozmlácena a další skupina obyvatel této pomocné skupině i jiným hrozila a zastrašovali ji.

Útoky vedly některé neziskovky, aby svou ušlechtilou práci na tomto ostrově úplně opustily, včetně skupiny Refocus, kterou vede Douglas Herman.

Minulý týden Herman vznesl obvinění, že za těmi útoky je „fašistický gang“ a svým dobrovolníkům a zaměstnancům nařídil, aby kvůli obavám o bezpečnost ostrov opustili.

V posledních dnech byly hlášeny i násilnosti mezi různými skupinami migrantů včetně střetu mezi 21letým a 19letým migrantem, kdy ten starší toho mladšího probodl ostrým předmětem, takže ten je teď hospitalizován.

LOUISA GOULIAMAKI/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

11 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/11/violence-greek-island-escalating-turkish-gates-open/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Zoufalí obyvatelé srovnávají městské násilí ve Francii s Ukrajinskou válkou

Městské násilí, obchod s drogami a střelba se v tzv. ‚no-go zónách‘ staly ve Francii běžné, kdy jedna obyvatelka tuto oblast srovnala s Ukrajinskou válkou,...

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

Most Popular

Sankce na Rusko kořen všeho zla – rakouská strana Svobodných (FPÖ) vyzývá k ukončení sankcí způsobujících ekonomickou krizi

Tato strana tvrdí, že jediným vítězem je stát, kdy loni rakouský výběr daní vyrostl o 9,5 miliardy €. Strana...

Zoufalí obyvatelé srovnávají městské násilí ve Francii s Ukrajinskou válkou

Městské násilí, obchod s drogami a střelba se v tzv. ‚no-go zónách‘ staly ve Francii běžné, kdy jedna obyvatelka tuto oblast srovnala s Ukrajinskou válkou,...

Polští konzervativci zlořečí pokusu EU uchvátit kontrolu nad lesy

EU se ve svém posledním uchvacování moci pokouší převzít kontrolu nad lesy všech zemí. Komise Evropského parlamentu pro životní...

Německo uvažuje o přesměrování proti-uhelných ‚Zelených‘ dotací do výroby zbraní

Německo v současnosti uvažuje o nižším zaměření na ten dlouhý humbuk ‚Zelených‘ iniciativ, neboť se chvatně snaží vystupňovat zaostávající obrannou výrobu, když nedávno...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x