Pondělí, 27 března, 2023
Home POLITIKA Evropská Unie Nejhorší pařížské násilnosti za celé měsíce, když se Žluté vesty na Svátek...

Nejhorší pařížské násilnosti za celé měsíce, když se Žluté vesty na Svátek Bastily zase střetly s policií

Francouzští policejní těžkooděnci znovu udeřili proti protestujícím po pařížské vojenské přehlídce na Den Bastily, uvádí AFP.

Protestující provolávali protivládní hesla, prorazili bezpečnostní bariéry a zapálili popelnice, v důsledku čehož proti nim nasadili slzný plyn a další opatření ke kontrole davů. Kromě AFP a ruských RT/Ruptly tyto protesty oficiální média zcela ignorovala.

Je třeba poznamenat, že spousta protestujících na sobě ve skutečnosti žluté vesty neměla, protože nikoho, kdo ji měl, do oblasti slavnostní přehlídky k oslavě vítězství lidu nepustili. Takže si místo toho vzali žluté balóny.

Tyto střety rozvrátily národní oslavy útoku na Bastilu v roce 1789 v Paříži během Francouzské revoluce, což Francie oslavuje každoroční vojenskou přehlídkou – jen si představte, kdyby se něčeho takového dopustil třeba Donald Trump!

S Macronem to populistické vítězství lidu slavilo ještě několik dalších vůdců včetně holandského ministerského předsedy Marka Rutteho a německé kancléřky Angely Merkel.

Macron také, jak uvádí zprávy, nemohl pronést svoji slavnostní řeč po boku francouzského náčelníka generálního štábu generála Francois Lecointre, neboť ho vypískali.

Probíhala tam také akce Létající voják, ta byla ale tichá.

CNN se zápalem poukazuje na to, že během těch násilných protestů, co se s různou intenzitou táhnou už od listopadu už nejméně 24 Žlutých vest přišlo o oko.

CNN se zápalem poukazuje na to, že během těch násilných protestů, co se s různou intenzitou táhnou už od listopadu už nejméně 24 Žlutých vest přišlo o oko.

Organizátor Žlutých vest Jerome Rodrigues přišel o oko

Bredestein je jedním z nejméně 24 lidí, kteří přišli při protestech Žlutých vest, které začaly v listopadu 2018, o oko, uvádí Desarmons-Les, podpůrná skupina pro ty, co se vyhrnuly do ulic francouzských měst.

To, co začalo jako kampaň proti nárůstu daní z paliv, se přetvořilo na širší boj proti vládě prezidenta Emmanuela Macrona. Po celé Francii propukly násilné střety. Protestující vrhali zápalné bomby a cihly, zatímco policie, aby ten hněv uklidnila, používala vodní děla, ochromující granáty a slzný plyn.

V březnu francouzský ministr vnitra uváděl, že tehdy bylo zraněno 2 200 Žlutých vest a 1500 policistů. Ministerstvo odmítlo CNN uvést počet lidí, kteří utrpěli úrazy očí. – CNN

Francouzské policii se dostalo širokého odsouzení dokonce i od Spojených národů a Evropského parlamentu za zjevné používání nadměrné síly při bouřích Žlutých vest.

Poznámky: Nebezpečnost zranění Žlutých vest daleko přesáhla množství zranění při protestech třeba v Číně a nedávno v Hong Kongu. Kolem protestů Žlutých vest se pozvolna organizuje širší síť hnutí, o čemž pojednává např. tento článek:

Poslední zprávy o Žlutých vestách

by Tyler Durden

Sun, 07/14/2019 – 12:05

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-07-14/paris-violence-worst-months-yellow-vests-clash-police-bastille-day

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Evropské jaro? Zatímco Francie hoří, Německo se chystá na velké stávky

S tím, jak se „zima naštvanosti“ zachvacující celou Evropu už eskaluje do „jara naštvanosti“, tak se stávky a protesty z Francie, Řecka a dalších...

Most Popular

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x