Úterý, 7 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Nejméně v 25 francouzských městech vypukly bouře, neboť ‚mládež‘ útočí na policii

Nejméně v 25 francouzských městech vypukly bouře, neboť ‚mládež‘ útočí na policii

V nejméně 25 městech a okresech Francie vypukly v pondělí v noci bouře, během nichž se útočí i na policii a pokouší se vypálit policejní stanici ve Štrasburku.

Některé z těchto incidentů byly podle domněnek zažehnuty motocyklovou nehodou v sobotu v noci na pařížském předměstí Villeneuve-la-Garenne, jehož se účastnila i místní policie.

30letý motocyklista se vážně zranil, když neoznačené policejní auto otevřelo na červeném světlu dveře, do nichž ten motocyklista narazil a pak naboural do vedlejšího sloupu. Do nemocnice ho odvezli se zpřeráženýma nohama a frakturou stehna.

https://twitter.com/DamienRieu/status/1252370159127293953

Bouře podle vysílače France Bleu začaly v neděli v noci ve Villeneuve-la-Garenne a pokračovaly do pondělní noci vrháním zápalných lahví na policii.

I v několika dalších pařížských předměstích proběhly násilnosti a bouře včetně notoricky neblaze proslulé no-go zóny Seine-Saint-Denis, kdy jak v Aulnay-sous-Bois, tak v Saint-Denis zapalovali popelnice.

V několika oblastech byly rovněž hlášeny útoky na policii, konkrétně v Asniéres, Nanterre, Meudon, Clamart a Gennevilliers.

V okrese Yvelines, který v posledních dvou týdnech zažíval skoro každodenní útoky na policii, hlásili policisté útoky ve městě Noé, kde na ně skupina asi 20 lidí vrhala projektily a zápalné lahve.

Ani ne o hodinu později v obci La  Verriere byla skupinou asi pěti lidí napadena další policejní hlídka. Kameny na policisty pak vrhali i v Mante-la-Jolie a o chvíli později napadli zápalnými lahvemi autobus v Sartrouville.

Konečný incident té noci v Yvelines proběhl asi v 2:50 h ráno v Les Mureaux, kde policisty napadlo asi tucet lidí.

Ve Štrasburku gang místních zkusil vypálit budovu, kde sídlí místní policejní stanice v okresu Meinau vrháním Molotovových koktejlů na tuto budovu. Policie později potvrdila, že policejní stanice neutrpěla žádné vážné škody.

Julien Le Cam z Aliance policejních odborů komentoval násilnosti té noci tvrzením: „Ta noc byla pro naše kolegy opravdu těžká. Obtížnější než v posledních týdnech. Dochází k nárůstu takových útoků a to v terénu způsobuje spoustu obav.“

Le Cam se uchýlil k tvrzení, že k napětí v určitých no-go zónách vedla řada faktorů včetně dopadů tvrdé národní karantény, jaké má na ilegální obchody s drogami, přičemž tyto obavy už předtím vyslovila řada dalších činitelů orgánů zákona.

„Školy jsou zavřené. Vrací se hezké počasí a my dobře víme, že s tím přichází návrat motocyklových závodů. Navíc mnoho lidí, kteří byli ve vězení, bylo v posledních dnech propuštěno. To vše vede k explozivnímu koktejlu posilovanému určitými každodenními nepříjemnostmi,“ řekl.

GEOFFROY VAN DER HASSELT/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

21 Apr 2020

Zdroj: https://twitter.com/BreitbartLondon/status/1251807646644088834

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Polští konzervativci zlořečí pokusu EU uchvátit kontrolu nad lesy

EU se ve svém posledním uchvacování moci pokouší převzít kontrolu nad lesy všech zemí. Komise Evropského parlamentu pro životní...

Německo uvažuje o přesměrování proti-uhelných ‚Zelených‘ dotací do výroby zbraní

Německo v současnosti uvažuje o nižším zaměření na ten dlouhý humbuk ‚Zelených‘ iniciativ, neboť se chvatně snaží vystupňovat zaostávající obrannou výrobu, když nedávno...

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x