Pátek, 24 března, 2023
Home NWO Mezinárodní konflikty Němci si myslí, že Trump je větší hrozbou než Putin, korejský Kim...

Němci si myslí, že Trump je větší hrozbou než Putin, korejský Kim a čínský Xi

Lidé celého názorového spektra v Německu věří, že prezident Spojených států Donald Trump je největší hrozbou pro světový mír.

Nedávný průzkum zjistil, že čtyřicet jedna procent Němců si myslí, že prezident Trump je nebezpečnější než ruský prezident Vladimir Putin nebo Kim Jong-un a Xi Jinping, kteří vedou komunistické režimy Severní Koreje a Čínské lidové republiky.

Sedmnáct procent řeklo, že největší hrozbou je severokorejský diktátor, za nímž následovali ruský prezident Vladimir Putin a nejvyšší vůdce Íránu Ali Khamenei, kdy oba se dělili o osm procent.

Jako nejméně hrozivého shledali čínského prezidenta Xi Jinpinga s pouhými 7 procenty uvádějícími čínského diktátora jako největší nebezpečí, přestože jeho vláda má jaderný arzenál a vyžívá se v masovém útlaku disidentů a problémových menšin.

Průzkum YouGov objednaný německou tiskovou agenturou Deutsche Presse-Agentur (DPA) se v Německu mezi 16. prosincem a 18. prosincem dotazoval 2 024 lidí.

Podobný průzkum vedený loni v Německu, ve kterém nebyl Khamenei a Xi, zjistil, že Trumpa jako největší zdroj obav uvedlo 48 procent.

Napětí mezi Spojenými státy a Německem narůstá od té doby, kdy Donald Trump začal na Německo a další členy NATO tlačit, aby začali plnit své výdajové závazky, které mnozí včetně Německa nedodržují.

Prezident Trump v projevu na summitu NATO v červenci 2018 Německo kritizoval za podpis ohromné plynové dohody s Ruskem, když přitom od Spojených států žádají, aby Německo před ruskou agresí chránily.

„Je velice smutné, když Německo s Ruskem uzavírá ohromnou ropnou a plynovou dohodu, přičemž od nás se čeká, že je budeme před Ruskem bránit, a Německo se uchyluje k platbám miliard a miliard dolarů Rusku ročně. My chráníme Německo, chráníme Francii, chráníme všechny tyto země,“ řekl prezident Trump.

Momentálně jen Spojené státy, Řecko, Estonsko, Velká Británie, Rumunsko, Polsko a Lotyšsko plní výdajové závazky NATO, které od členů žádají, aby na obranné výdaje dávali nejméně dvě procenta HDP.

Německo vydává na obranu jen 1,36 procenta HDP, což je hodně pod závazkem NATO, i přesto, že má v Evropě největší ekonomiku.

JOHN THYS/AFP via Getty Images

KURT ZINDULKA

28 Dec 2019

Konec formuláře

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/12/28/germans-think-trump-is-bigger-threat-than-putin-kim-and-xi-jinping/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

Německá levice protlačuje ‚pokrokový‘ volební zákon: Nejméně 50 % kandidátů strany musí být ženy a volební věk se sníží na 16 let

Německo by mělo vyžadovat „pokrokové“ seznamy kandidátů, na nichž bude nejméně 50 procent žen. Náhledový obrázek: Zákonodárci tleskají na...

EU v rámci Velkého resetu odhlasovala zavedení digitální identity k čínizaci Evropy

Europarlament pro celý blok odhlasoval digitální identitu jakožto poslední krok k „čínizaci Evropy“, říká europoslanec. Poslanec Europarlamentu Cristian Terhes...

Most Popular

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x