Úterý, 7 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Německo zavírá kvůli koronaviru hranice, ale ne pro migranty

Německo zavírá kvůli koronaviru hranice, ale ne pro migranty

Pokud jste americký, britský, francouzský nebo švýcarský turista, který se chce v Německu podívat na nějaké pozoruhodnosti, musíte kvůli epidemii koronaviru COVID-19 počkat. Pokud seš ale migrant z Asie, ze Středního východu či Afriky, který do Evropy vstoupil ilegálně, tak nemáš žádný problém!

Minulý týden Německo zavřelo své hranice pro všechny cizí občany kromě těch ze sousedních zemí, co v Německu poskytují životně důležité služby, aby tak zpomalilo šíření koronaviru. Německé ministerstvo vnitra však potvrdilo, že „žadatelé o azyl“ jsou v Německu i přes tento zákaz nadále vítáni, uvádí zpráva Junge Freiheit.

V praxi to znamená, že když migrant ilegálně vstoupí do Schengenské zóny Evropské unie přes Itálii nebo Ŕecko a povede se mu dostat se do Francie či Švýcarska, může pořád o azyl žádat v Německu, a tudíž mu musí povolit tam z těchto zemí přejít, aby mohl formálně dát žádost na německém území.

„Na žádných německých vnějších hranicích EU (letištích a přístavech) nedochází k jakýmkoliv změnám v azylových procedurách,“ řekla Junge Freiheit zástupkyně ministerstva vnitra. Když se jí zeptali, zda se to vztahuje i na německé vnitřní Schengenské hranice, tak potvrdila, že tam je to stejné.

V praxi to znamená, že německá vláda má dojem, že občané ostatních evropských zemí jsou nebezpeční, protože by mohli šířit koronavirus; naproti tomu migranti v jejich očích žádné riziko zjevně nepředstavují, pokud použijí klíčové slovo „azyl“.

Tento německý postoj je nevysvětlitelný, zvláště vzhledem k faktu, že migranti, co jsou v současnosti v Německu drženi v ubytovnách, se bouří, když je žádají, aby dodržovali omezení vyhlášená kvůli koronaviru, a napadají kvůli tomu policii a zaměstnance těchto center a přinejmenším v jednom případě kvůli tomu vyvěsil i vlajku ISIS, jak už o tom Voice of Europe referoval.

By Michael Lord 22 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/germany-borders-are-closed-due-to-the-coronavirus-epidemic-except-for-migrants/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Polští konzervativci zlořečí pokusu EU uchvátit kontrolu nad lesy

EU se ve svém posledním uchvacování moci pokouší převzít kontrolu nad lesy všech zemí. Komise Evropského parlamentu pro životní...

Německo uvažuje o přesměrování proti-uhelných ‚Zelených‘ dotací do výroby zbraní

Německo v současnosti uvažuje o nižším zaměření na ten dlouhý humbuk ‚Zelených‘ iniciativ, neboť se chvatně snaží vystupňovat zaostávající obrannou výrobu, když nedávno...

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x