Pondělí, 6 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Němečtí Zelení pokrokově usilují o usnadnění přetvoření migrantů na občany

Němečtí Zelení pokrokově usilují o usnadnění přetvoření migrantů na občany

Strana Zelených v německém Bundestagu chce v zemi úpravou zákona o občanství pro migranty usnadnit naturalizaci tak, že se z nich stanou řádní občané.

Mezi politikami, které Zelení pokrokově v Bundestagu prosazují, jsou návrhy, aby Německo přešlo na koncept občanství „jus soli“, podle nějž by děti narozené v Německu automaticky získaly občanství, pokud by nejméně jeden rodič byl legálním obyvatelem země s trvalou adresou, uvádí zpráva Junge Freiheit.

Tento typ práv na občanství daných narozením je podobný, jaký už platí ve Spojených státech. Většina zemí Evropy (včetně současného Německa) i celého světa zakládá občanství na principu jus sanguinis, v němž je občanství určeno podle etnicity předků.

Mezi dalšími pokrokovými návrhy Zelených je zkrátit dobu, po kterou je nutno být obyvatelem země, než může požádat o občanství, z osmi let; když jde o ubohé uprchlíky, tak by to měly být jen tři roky. Kromě toho rovněž chtějí omezit čas, jaký potřebují rodinní příslušníci z řad migrantů, aby se mohli v zemi naturalizovat na řádné občany.

Zelení rovněž navrhují, aby se skoncovalo se současnými německými omezeními na udílení dvojího občanství stejně jako u požadavků, aby cizí státní příslušníci studující v zemi museli poskytovat doklad o schopnosti zaplatit si živobytí, než může žádat o studijní vízum. To už platí pro ostatní migranty, ale jen v omezeném rozsahu.

Návrh by rovněž zrušil požadavek, aby žadatel o občanství musel buď plynně ovládat německý jazyk, nebo musel doložit, že tomu tak není v důsledku nemoci, invalidity nebo věku.

Nakonec Zelení ještě chtějí, aby se občanství udílelo tzv. „klimatickým uprchlíkům.“

Podle tohoto systému by v Německu kdokoliv, kdo tam má pobyt nebo povolení k pobytu, byl způsobilý k získání plného občanství.

Podle tohoto návrhu by se také platily reparace všem těm, komu předtím německé občanství upírali – nebo jejich potomkům – na základě diskriminace nebo perzekuce vycházející z politického, rasového nebo náboženského důvodu, stejně jako těm, kdo z takovýchto důvodů o své občanství přišli.

Navíc, pokud bude tento návrh uzákoněn, tak stanoví, že se musí provést studie zaměřená na určení, proč má Německo tak nepatřičně nižší míru naturalizace cizinců na občany v porovnání s jinými pokrokovějšími evropskými zeměmi.

Německo není jedinou zemí uvažující o naturalizaci cizinců na občany jako o způsobu řešení migračních trendů. Např., jak už Voice of Europe referoval, tak Portugalsko nedávno určitým migrantům rozdalo občanství v reakci na pandemii wuhanského koronaviru.

By Michael Lord 28 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/germany-greens-want-to-make-it-easier-for-migrants-to-naturalise/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

Jak by vypadala inflace v ekonomice skutečného volného trhu

Není nic podstatnějšího než výchozí předpoklad Bernankeho sledujícího situaci s nasliněným prstem ve vzduchu, že centrální banka Fed potřebuje polštář 200 bazických bodů...

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x