Sobota, 28 ledna, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Než naporcoval svoji milovanou, tak mu Švédsko upíralo azyl, pak mu ale...

Než naporcoval svoji milovanou, tak mu Švédsko upíralo azyl, pak mu ale rovnou dali občanství

Byly nalezeny záznamy o tom, že kurdskému migrantovi obviněnému z vraždy 17leté Wilmy Andersson Švédsko opakovaně odmítlo azyl, než mu ale za necelý rok dali rovnou občanství.

Uvedený 23letý migrant, jehož jméno nebylo vyzrazeno, je podezřelý z vraždy své milenky Wilmy, se kterou se 14. listopadu 2019 u sebe doma ve Wakesborgu, v Uddevalle pohádal, jak už o tom Voice of Europe předtím referoval. Hlavu Wilmy policie našla v kufříku ve skříni u migranta doma a v jeho bytě byly i jinde stopy její krve. Celý zbytek Wilmina těla zatím ještě posbírán nebyl. Ten migrant trvá na své nevině, kterou zdůvodňuje tím, že by si přeci neponechal její hlavu, kdyby jí nemiloval, a tudíž nemohl být schopen ji zavraždit.

Tento Kurd původně do Švédska migroval v listopadu 2001 jako dítě spolu se svým otcem. Požádali o azyl okamžitě po příjezdu na základě toho, že politické aktivity jeho otce jej vystavovaly riziku nelidského zacházení od BASSistického režimu Saddáma Husseina.

V prosinci 2004 však švédská migrační rada žádost zamítla. Otec se proti tomuto rozhodnutí odvolal a oba dostali dočasné povolení k pobytu, které mělo vypršet v lednu 2007. Poté byli určeni k deportaci.

Avšak v roce 2006 požádal o povolení k trvalému pobytu pro ně oba, ale i to bylo následující rok zamítnuto na základě toho, že v té době v kurdském regionu severního Iráku nebyl už žádný ozbrojený konflikt. Otec se proti rozhodnutí odvolal ke krajskému soudu Gothenburgu, ale v květnu 2008 byla žádost opět zamítnuta. Písemné rozhodnutí soudu jasně vysvětlilo fakt, že tento otec a jeho syn nebyli považováni za uprchlíky kvůli politické situaci v severním Iráku.

Jak se onomu migrantovi a jeho otci dařilo zůstat v zemi i poté, zůstává záhadou. Známo však je, že podezřelý, kterému bylo tehdy 16, v srpnu 2013 opět zažádal o povolení k pobytu, které mu bylo o čtyři měsíce později uděleno. Podezřelý pak v červnu 2014 požádal o švédské občanství, které mu bylo v listopadu téhož roku uděleno, jak o tom referuje Samhällsnytt.

Poslední zprávy rovněž poukazují, že tento migrant, který byl muslim, se Wilmu pokoušel přinutit, aby konvertovala k islámu, i přes skutečnost, že ve své žádosti o povolení k pobytu tvrdil, že se „adaptoval do švédské společnosti.“ Svědkové, kteří ten pár znali, tvrdí, že jeho vztah k Wilmě byl panovačný a hrubý.

By Michael Lord 19 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/sweden-suspected-murderer-was-denied-asylum-prior-to-becoming-a-citizen/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Čína vede s USA válku státních dluhů

Hegemonie US dolaru je už dávno standardem globálního finančního a ekonomického systému. Ale vývoj v posledních letech a měsících (týdnech a událostech) poukazuje,...

Šest metrik z block-chainů ukazuje, že Bitcoin nabízí generační příležitost k nákupům

Šest vyzkoušených a otestovaných metrik z block-chainů ukazuje opakující se vzory naposledy viděné na dně posledních tří medvědích (klesajících) trhů…

Farma-giganti mají v EU neúměrný vliv na veřejné zdravotnictví

Farma-giganti obchodující v Evropské unii mají „neúměrný“ vliv na záležitosti veřejného zdravotnictví tohoto bloku, tvrdí studie. Zpráva sestavená francouzskou neziskovkou...

Jak investiční fond Blackrock spustil globální energetickou krizi

Přidání se k agendě OSN Trvalé udržitelnosti 2030 znamená kolosální pod-investování sektorů ropy a plynu o biliony dolarů. Většina...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x