Neděle, 5 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Neziskovka pro přívoz migrantů jich zase 165 úspěšně u libyjského pobřeží nabrala

Neziskovka pro přívoz migrantů jich zase 165 úspěšně u libyjského pobřeží nabrala

Ve středu německá neziskovka pro přívoz migrantů Sea Watch posbírala ve dvou různých operacích z gumových dinghy u libyjského pobřeží 165 migrantů.

Při první operaci ve středu ráno toto plavidlo posbíralo skoro 100 ilegálních migrantů jen 29 mil od pobřeží Zawiya, tj. Okresu západně od libyjské metropole Tripolis. Člun libyjské pobřežní stráže už byl také na cestě, aby ty migranty chytil, ale měli smůlu, protože Sea Watch je předešla a uprchlíky z dinghy před vrácením zpátky zachránila.

Neziskovka tvrdí, že jejich akce jsou morálně ospravedlnitelné, protože libyjská pobřežní stráž by ty ilegální migranty odvezla zpět do Libye a oni je předběhli a nabrali.

Krátce po sebrání první dávky oznámila Sea Watch, že její průzkumný letoun „Moonbird“ (Měsíční pták) objevil další dinghu plnou migrantů. Neziskovka ještě ten den oznámila, že z člunu sebrala dalších 65 migrantů.

Blíže k Tripolisu se libyjské pobřežní stráži povedlo chytit člun plný ilegálních migrantů, než se k nim mohla dostat ta neziskovka. Krátce po tomto sebrání prchajících vyjádřila italská neziskovka Mediterranea, která v této oblasti operuje také, své pobouření nad libyjskou pobřežní stráží.

„Ač slavíme tu záchranu dětí, žen a mužů provedenou Sea Watch 3, jsme rovněž pobouřeni, že jiné libyjská pobřežní stráž chytila. A tak se vrátili zpět do pekla přímo před našima očima… Bezmocně jsme zírali na ten zásah rychlostních člunů libyjských milicí, které za to platí naše země,“ napsala tato levičácká neziskovka.

Tyto neziskovky utrpěly kvůli pandemii COVID-19 těžké narušení operací jejich taxislužby pro migranty. Avšak od počátku června dostaly německé a italské přívozy pro migranty povolení obnovit své služby, když předtím italské úřady tyto lodi na dva měsíce zabraly.

Nedávno, jak už o tom Voice of Europe referoval, byli tři migranti, které loni přivezla na Sicílii Sea-Watch, odsouzeni sicilským soudem za zločiny včetně vražd, mučení, sexuálního násilí, pašování lidí a účasti v zločinných organizacích. Každý z těchto tří migrantů byl za jejich zločiny odsouzen na 20 let.

By Arthur Lyons 19 June 2020

Náhledový obrázek: Via Magyar Narancs

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/06/migrant-transport-ngo-picks-up-165-migrants-off-libyan-coast/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

Jak by vypadala inflace v ekonomice skutečného volného trhu

Není nic podstatnějšího než výchozí předpoklad Bernankeho sledujícího situaci s nasliněným prstem ve vzduchu, že centrální banka Fed potřebuje polštář 200 bazických bodů...

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x